Allahi võitlejate pealekasvav sugu ISIS-e kontrollitud aladel Lähis-Idas.

Kõigest kahe aasta vanuseid Briti lapsi on viidud sõjatsoonidesse, kus viibides neid on vallanud kinnisideed relvadest ja inimeste maha laskmisest, kirjutab Breitbart viitega The Sunday Timesi paljastustele saareriigis saladuskatte all tegutsevates perekohtutes selgunud võigastest tõikadest.

Lisaks sellele on lapsi radikaliseeritud ka kohapeal Suurbritannias ning vähemalt 20 neist on võimud mingil hetkel vanematelt ära võtnud – nende hulgas ka vaid 1-aastase poisi.

Üks Ida-Londonist päris teismeline tütarlaps, kes eemaldati Süüriasse suunduvalt lennukilt, oli pärast ohtrat Islamiriigi propaganda tarbimist muutunud "jõhkruse ja surma suhtes immuunseks," selgus kohtudokumentidest.

Lääne-vastaste ideedega läbi immutatud üksnes 5-aastane poiss karjus araabia keeles "Häbi!" naiste peale, keda ta silmas ilma islamiräti või burkata ringi liikumas.

Samuti viie aasta vanust tüdrukut nähti videos vanemate etteütlemise järgi ilmselt Osama bin Ladenit kiitvaid fraase skandeerimas, kusjuures tema ema mobiiltelefoni PIN-kood oli 0911.

Kõige kohutavam oli ajakirjanike arvates aga juhtum, kus ema viis Islamiriigi pealinna Raqqasse elama 2-aastase poisi, kes poseeris seal tehtud piltidel AK-47 kõrval ja terroristiks riietatult.

Kohtuotsuse järgi "vaimustus poiss üliväga, kui talle mainiti relvi ja tulistamist, ning jooksis ringi imiteerides tulistamist ja jäljendades häälekalt valanguid."

Samal ajal täheldati poisi puhul arvestatavat arengupeetust.

16-aastane tüdruk, keda ametivõimudel õnnestus aastal 2014 takistada Londonist sõjatsooni lendamast, osutus olevat "immuunne surma ja jõhkruse suhtes."

Ta ütles kohtutöötajale, et "vägivaldsed pea maha raiumised, inimestele kuuli ajju kihutamised ja massimõrvastseenid ei avalda talle enam mingit mõju."