Kepi ja kotiga kauplusest koju kõmpimas. Foto: Christening/Bigstockphoto.com

Loomuliku perekonna kokkuvarisemine, kristliku kultuuri lagunemine ja kohalike ühiskondlike struktuuride krahh on viinud Briti valitsuse niikaugele, et ametisse tuli määrata üksilduse eest vastutav minister.

Breitbart Londoni andmetel on lisaülesande saanud spordi- ja kodanikuühiskonna ministri Tracey Crouchi ülesandeks käesolevaga võidelda vaat et totaalse isolatsiooniga, milles leiavad end miljonid inimesed.

Ministrile ülesannet omistades tsiteeris valitsus uuringuid, mille kohasel elab Ühendkuningriigis üle 9 miljoni inimese, kes “alati või sageli tunnevad end üksildaselt.”

Lisaks selgub kõnealusest uuringust, et ligikaudu 200 000 eakamat inimest ei ole vestelnud ei sõbra ega sugulasega rohkem kui kuu jooksul.

Hinnanguliselt on “krooniliselt üksildane” iga kümnes vanainimene Suurbritannias ning pooled üle 75 aasta vanustest elavad üksi.

Valitsus üritab nüüdsest maksurahaga tagada, et üksildased inimesed sõpru leiaksid ning kohalikega kontakteeruksid.

Samal ajal juhitakse tähelepanu sellele, et just tänu valitsuse poliitikale pikiti Britannia 1950. ja 1960. aastatel täis koledaid kobakaid – korterelamuid, mis “sõbralikele tänavaile” kabelimatsu andsid.

“Kõik vihkasid neid… linnade töölisklass pühiti oma sõbralikelt tänavatelt ära ja virnastati nendesse hügieenilistesse tornmajadesse… hiilgav idee, mis hävitas linna kui kodu, kustutas sealsete kodanike vaimu, ja vabastas rahva … heasse uude ilma täis viha, võõrdumist ja vandalism,” on kommenteerinud konservatiivne filosoof Roger Scruton.