Foto: Bigstockphoto

Kaks Suurbritannias tehtud uurimust viitavad pigem leebele haiguse kulgemisele omikroni tüvega viirusesse nakatumise puhul, vahendab Welt.

Võrreldes delta variandiga on omikroni tüvega viiruse korral haiguse kulg leebem ja hospidaliseerimist on vähem. Kolmapäeval avalikustatud uurimused kinnitavad varasemaid kogemusi Lõuna-Aafrikast, kus omikroni tüvi esmakordselt registreeriti. Samal ajal hoiatavad eksperdid liigse optimismi eest. 

Public Health Scotland uurimus näitab, et võrreldes delta tüvega on omikroni variandi puhul haiglasse sattumise risk ligi kaks kolmandikku väiksem.

Uuringu valimis ei sattunud ükski alla 60-aastane haigestunu haiglasse. Uuringu valim oli väike, kuid tulemused saadi ka statistilisi meetodeid kasutades. 

Londoni Imperial College'i uuringus tuldi järeldusele, et omikroni tüve puhul oli hospidaliseerimist võrreldes delta tüvega ligi 20-25 protsenti vähem. Hospidaliseerimisi, mis kestsid ühe öö või pikemalt, oli koguni 40-45 protsenti vähem. Šoti uuringus võeti vaatluse alla vähemalt ühe ööga hospidaliseerimised.

Kumbagi uuringut ei ole kolmandate osapoolte poolt kinnitatud, kuid need osutavad siiski viimase aja teaduslikele kinnitustele, et omikroni tüvega on rasket haigestumist vähem, küll aga levib tüvi kiiremini, nendib Welt.

Toimetas René Allik