Homorongi meeskond koosneb eranditult seksuaalvähemuste esindajatest. Foto: Avanti West Coast/Twitter

Suurbritannias hakkas sõitma esimene LGBT+ rong, mille meeskond koosneb eranditult seksuaalvähemuste esindajatest, vahendab Evening Standard.

Rongiliini avas ettevõte Avanti West Coast, mis pakub rongiliine Londonist Birminghami, Manchesteri, Liverpooli, Walesi ja Šotimaale. Rongi tutvustati rahvale kõigest kaks kuud pärast (homo)uhkuse kuu lõppu.

Üheteistkümne vaguniga rong sõitis teisipäeval Londoni Eustoni raudteejaamast Manchesteri Piccadilly raudteejaamani, olles “kaunistatud” “Suurbritannia suurima uhkuse lipuga”.

Ettevõtte sõnul käitab rongi eranditult seksuaalvähemustest koosnev meeskond ning see on täidetud “harivate materjalidega”.

Värvitöö sisaldab endas kõiki uhkuse lipu värve, kaasaarvatud roosat, sinist ja valget transsooliste kogukonna tähistamiseks ning musta ja pruuni, et tähistada asiaate ja etnilisi vähemusi.

265 meetri pikkune rong on “täidetud kirjanduse, lugude ja värviliste plakatitega ning sõidu ajal edastatakse reisijatele (homo)uhkusega seotud informatsiooni ja lõbusaid fakte”. 

Rongi haldaja Paul Austin ütles, et “selle mõte on olla aktsepteeritud sellena, kes ma olen ning esindada LGBT+ kogukonda, keda me teenindame oma raudteevõrgus”.

“Olla osa Suurbritannia esimesest täiesti LGBT+ meeskonnast on märk sammudest, mida me astume kaasavama, mitmekesisema ja võrdsema ühiskonna suunas ja ma olen väga uhke, et ma olen sellega täna seotud.”

Rongiettevõtte sõnul ei ole tulevased meeskonnad eranditult seksuaalvähemustest koosnevad, kuid värviline uhkuse lipp jääb rongile ka “ettenähtavas tulevikus”.

Avanti West Coast’i tegevdirektor Sarah Copley ütles: “Ma olen rõõmus, et saan käiku lasta meie uue Avanti West Coast’i uhkuserongi, mis esindab kõiki LGBTQ+ kogukonnas.”

“Reisides mööda West Coast’i pealiini edasi ja tagasi sümboliseerib see meie pühendumist mitmekesisusele ja kaasavusele,” jätkas Copley. “Me elame uhkelt 365 päeva aastas, mitte ainult täna.”

“Ma olen väga uhke, et olen osa ettevõttest, kus meie inimesed esindavad neid kogukondi, mida me teenindame.”

Ettevõte on ellu kutsunud ka rongi nimekonkursi. Konkursi võitjale saab osaks erikohtlemine rongi ametlikul ristimisüritusel ning ta saab ühtlasi lehvitada uhkuselippu järgmise aasta homoparaadil.

Toimetas Martin Vaher