Lähenemas on kohalikud valimised: Geert Wilders (paremal) tänavu 17. veebruaril Dordrechtis koos poolehoidjaga pildi tarvis poseerimas. Foto: Scanpix

Tänastel kohalike omavalitsuste valimistel Hollandis võivad Vabadusparteid toetada paljud süürlastest kristlased, kuna Geert Wilders ja tema erakond "mõistavad, kuivõrd ohtlikud on moslemid."

Nii sai Vabaduspartei viimastel üldvalimistel hulgaliselt hääli Enschedest, kus elab hinnanguliselt 8000 Süüria kristlast, kirjutab Voice of Europe.

Enschede näol on tegemist ühega suurimatest Süüria kristlaste kogukondadest Euroopas ning nagu selgitab sealne ettevõtja Gabriel, on nad muuhulgas vastu uue mošee ehitamisele linna.

"Vabaduspartei mõistab, kuivõrd ohtlikud on moslemid," ütles Gabriel. "Sellist suurt mošeed pole [siia] vaja. Meie kristlastena põgenesime moslemite pärast. Te peate integreeruma või parem minge minema."

Ka Türgist pagenud kristlane Abraham Beth Arsan kinnitab, et "süürlastest õigeusklikud kristlased põgenesid islamimaailmast.

Me põgenesime, sest meie usk oli keelatud. Meid on alati rõhutud."

Nagu selgitas Aramea Föderatsiooni esimees Erwin Ilgun, on trend hääletada Wildersi partei poolt.

"Paari aastaga on Vabaduspartei selgelt populaarsust võitnud," ütles Ilgun. "Arutelu linna uue mošee üle on kindlasti faktor."

Geert Wilders: islam on totalitaarne ideoloogia