Endine briti sõjaväe kõrge ohvitser Jonathan Shaw lõigati kiiresti Sky Newsi uudistesaate eetrist välja, kui ta hakkas Süüria vastu esitatud süüdistuste tõesust kahtluse alla seadma.

“Üldisest arutelust on millegipärast kõrvale jäetud küsimus selle kohta, mispärast oleks Süüria valitsus pidanud kasutama keemiarelva sellisel ajal ja sellises kohas. Fakt on see, et süürlased on sõda võitmas. Te ei pea selles veendumiseks toetuma minu sõnadele – seda on kinnitanud ka ameeriklased,” selgitas Shaw, osutades USA sõjaväe CENTCOM-i juhist kindrali Joseph Voteli hiljutisele väljaütlemisele, et Assad on sõja võitnud.

Ilma et Shaw saanuks oma mõttekäiku lõpetada, sekkus sel hetkel uudistesaate ankur tema juttu ja teatas, et intervjuu tuleb koheselt lõpetada.

“Ma väga vabandan – te olete küll kannatlikult oodanud, aga me peame jutu siinkohal lõpetama,” teatas saatejuht ja läks järgmiste uudiste juurde.

Oxfordi ülikoolis õppinud kindral-major Jonathan David Shaw töötas enne erruminekut Suurbritannia kaitseväes erinevatel kõrgetel positsioonidel, osaledes muu hulgas komandörina Falklandi sõjas ja Kosovo sõjas ning väeülemana ka Iraagi sõjas.