Nord Stream 2 lõpp-punkt Lubminis Saksamaall Foto: Scanpix

Taani veeteede amet teatas, et Nord Stream 2 gaasijuhtmel on toimunud vahejuhtum. Gaasitaristu operaator Cascade sõnul kukkus rõhk gaasijuhtmes järsult. Õnnetus on ebatõenäoline, ametkonnad räägivad võimalikust sabotaažist, vahendab Die Welt.

Taani ametkonnad on kehtestanud Bornholmi saare lähedal asuva intsidendi asukohas viie meremiilise keelutsooni, mida kontrollib Taani merevägi. "Taani veeteede amet on andnud välja navigatsioonihoiatuse ja kehtestanud piiranguala 5 meremiili torujuhtme ümber, kuna seal on ohtlik laevaga sõita," seisab ameti teates. Ka Taani energiaagentuur teatas torujuhtme lekkest ja kinnitas ohutsooni kehtestamist. Samuti on kehtestatud lennukeelutsoon. 

Juhtumi asukoht on Bornholmi saarest idas koordinaatidel 58°52´6"N ja 15°24'6"E. Leke avastati esmaspäeval, kui sensorid registreerisid massiivse rõhulanguse torujuhtmes ja käivitasid alarmi. Operaatori sõnul langes rõhk 105 baari pealt 7-le baarile. Torujuhe oli eelnevalt juba gaasiga täidetud ja rõhu all, kuigi gaasitarnet toru kaudu ei toimunud. 

Juhtunut on asunud uurima ka Saksa föderaalpolitsei koos teiste ametiasutustega. 

Toimetas René Allik