Taani peaminister Mette Frederiksen. Foto: Scanpix

Taani valitsuses valmis seaduseelnõu, mille kohaselt peaks sisserändajad sotsiaaltoetuste nimel tegema nädalas vähemalt 37 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd.

Taani sotsiaaldemokraatlik valitsus juhib tähelepanu, et "riigis on liiga palju inimesi, eriti mitte-lääneriikide päritolu, kellel pole tööd, mille nimel hommikul ülesse tõusta," vahendab ReMIx

"Kui inimene ei suuda ise elatist teenida, siis on tal sotsiaaltoetuste saamise eest kohustus osaleda ja panustada määral, mis on võrreldav tavalise töönädalaga," kirjeldas seaduseelnõu eesmärke Taani peaminister Mette Frederiksen

"Kui te tulete Taani, peate te tegema tööd selleks, et te saaksite hakkama ise ja saaks hakkama teie perekond," leiab Taani valitsus, kelle sõnul aitab kava sisserändajatel paremini ühiskonda integreeruda.

Valitsuse sõnul jäävad paljud välismaist päritolu naised tööturult kõrvale, eriti kui nad on pärit Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast.

"Selliseks tööks võiks olla näiteks randade koristamine. Kõige olulisem on saada need inimesed kodudest välja," selgitas ühiskondlikult kasuliku töö võimalikku iseloomu tööminister Peter Hummelgaard.

Aeg, millal seaduseelnõu võiks jõuda 179 liikmelise parlamendi ette, pole veel kindel. Sotsiaaldemokraatidel pole küll parlamendis enamust, kuid seda eelnõud toetavad ka keskpõranda konservatiivid.

Opositsioonilise Punarohelise liidu saadik Mai Villadsen nimetas valitsuse mõtet "rumalaks". Tema sõnul toob selline kava kaasa riigi poolt toetatud sotsiaalse dumpingu.

Käesoleva aasta 1. juuli seisuga on Taani elanikest 14,1 protsenti sisserändajad või sisserände taustaga. Suurem osa Taani sisserändajatest on pärit Türgist, Süüriast ja Iraagist.

Toimetas Karol Kallas