Allikas: Riigikogu, YouTube'i ekraanitõmmis

Keskerakonna endise terviseministri Tanel Kiige sõnul on Covid-19 süstid päästnud tuhandeid inimelusid ja nende seostamine tervisekahjudega on täielik jaburus. 

Vastates 2022. aasta 12. jaanuaril riigikogu infotunnis EKRE saadiku Kalle Grünthali inimeste vaktsineerimist puudutavatele küsimusetele (alates ca 57. minutist), leidis terviseminister Kiik muiates, et Covidi süstid on päästnud vähemalt tuhandeid elusid.

Grünthali sõnul oli süstikampaania selleks ajaks toonud tuhandetele inimestele kaasa rasked ja jäävad tervisekahjustused ning terviseameti kinnitusel oli 12.12.2021 seisuga edastatud ametile 33 surmaga lõppenud [vaktsineerimise] teatist. EKRE saadik kirjeldas selle järel juhtumit kui inimene suri kümme minutit peale süsti.

Kiik täpsustas Grünthali fakte ja teatas, et rohkem kui 800 000 inimese kaks süsti ja 300 000 inimese võimendav süst konservatiivsel hinnangul päästnud sadu ja realistlikult tuhandeid inimelusid. Tänu süstimisele olid Kiige sõnul saanud kümned tuhanded inimesed parema ligipääsu raviteenustele. 

Ta lisas, et süstimata inimesi on haiglaravil 25 korda rohkem kui võimendatud süstiga inimesi. 

Kiik väitis, et selleks hetkeks oli Eestis surnud Covid-19 tõttu 1963 inimest ja kui süstidoose oleks müüdud, siis oleks see number märkimisväärselt suurem. "Vaktsineerimine kui selline on inimelusid päästev tegevus," kinnitas ta.

Keskerakonna poliitiku sõnul on Grünthali küsimus "umbusalduse avaldamine kogu maailma teadusele, tervishoiuvaldkonnale ja tervishoiutöötajatele".

Täpsustavale küsimusele vaktsiinikahjude kohta vastates lisas Kiik, et "vaktsiinide" ja "kahjude" ning "vaktsineerimata jätmise" ning "tervisekasude" seostamine on "täielik jaburus", lisaks veel "rahvatervise vaenulik seisukoht".

Terviseminister kinnitas, et ta on "uhke, et Eesti riiki jõudsid Covid-19 vastased vaktsiinid" ja hoolimata EKRE vastuseisust otsustati läbi viia tasuta süstimine.  

Tanel Kiik on 5. märtsil toimuvatel riigikogu valimistel Keskerakonna üleriigilises nimekirjas 4. kohal ja kandideerib Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonna esinumbrina.

Toimetas Karol Kallas