Korea traditsioonilised kimchi kääritamise potid Foto: Piqsels

Lõuna-Korea kaitsetööstus Hyndai Rotem ehitab Poola tankitehase. Hiljuti teatas maailma suurim kimchitootja Daesang, et riiki rajatakse ettevõtte Euroopa esimene kimchitehas.

Lõuna-Korea toidutööstus Daesang Corporation teatas, et Krakowisse rajatakse kimchitehas. Kimchi on Korea rahvusroog, mida tehakse kääritatud kapsast, soolast ja piprast, vahendab uudisteportaal ReMix.

Lõuna-Korea ettevõte teatas lisaks, et sõlmiti koostöölepe Poola ettevõtte Charsznickie Pola Natury'iga, millega koos hakatakse valmistama tavalist hapukapsast ja teisi traditsioonilisi kõrvalroogi.

Ühisettevõte hakkab kandma nime Daesang ChPN Europe ja see hakkab oma Daesang Jongga kaubamärgi tooteid müüma teiste hulgas sellistele suurtele kaubanduskettidele, nagu Carrefour, Auchan ja Lidl

2022. esimeses pooles moodustas Jongga 60 protsenti Lõuna-Korea kimchi ekspordist.

Daesang investeerib Poola kimchitehasesse ligi 11 miljonit eurot, see valmib 2024. aasta lõpuks ja esimese hooga on kavas toota 3000 tonni kimchit aastas.

Ettevõttel on kokku 11 kimchitehast, millest kaks asuvad välismaal: Hiina Rahvavabariigis ja Ameerika Ühendriikides. 

Daesang Corporationi sõnul valiti uue tehase asukohaks Poola, kuna seal on saada vajalikud toorained ja riigi lähedal asuvad suured Euroopa riigid. 

Eelmisel aastal eksportis Daesang kimchit 67 miljoni euro eest. Alates 2017. aastast on eksport Euroopasse kasvanud igal aastal 20 protsenti.

Käesoleva aasta juunis sõlmisid Poola kaitseministeerium ja Lõuna-Korea relvatööstus Hyundai Rotem lepingu Poola tarbeks lahingutanki ning jalaväesoomukite välja arendamiseks. Lahingumasinaid hakatakse Poolas tootma 2028. aastal.

Toimetas Karol Kallas