Eesti kuulub kristlikku kultuuriruumi. Eesti lipuga naine Niguliste kiriku juures. Foto: Bigstockphoto.com

EKRE Kristlaste Ühenduse esimees Tarmo Hints rõhutab, et Eestisse ei saa lasta inimesi, kes ei ole psühholoogiliselt ega kultuuriliselt valmis meie keskkonnas elama ja lõimuma. Nn sallijatelt küsib ta, kas nad tõesti õigustavad naistevastast vägivalda, kui tegemist on teise kultuuri või religiooni kuuluvate inimestega.

Objektiivile antud kommentaaris juhib Tarmo Hints tähelepanu riigikogu liikme Kalle Muuli üleskutsele järgnenud negatiivsetele reaktsioonidele Facebooki lehel "Salliv Eesti / Tolerant Estonia". Nimelt kutsus IRL-i kuuluv Muuli kahes pagulasperes aset leidnud eriti jõhkrale perevägivalla juhtumile viidates peatama pagulaste vastuvõtmise seniks, kuni võimud suudavad tagada parema taustakontrolli.

"Tundub, et senine taustakontroll ei toimi kuigi hästi," leiab ka Hints. "See aga ei saagi hästi toimida. Küsimus ei ole kunagi selles, mis välja paistab, vaid selles, mis on inimese sees peidus. Need asjad aga nõuavad pikemaajalist kontrolli."

Eestisse saabunud immigrantidele tuleb Hintsi sõnul selgeks teha, et siin on kristlik kultuuriruum, kus nende päritolumaa seadused ja kombed enam ei kehti.

"Tõesti, ka meil Eestis on vägivaldseid meesisendeid, kelle jaoks naine on lihtsalt jalamatt. Vestlesin veebruarikuu alguses Pereraadios hommikuintervjuus Tallinna Naiste Kriisikodu psühholoogi Ülle Kalvikuga, kes rääkis, et kodust põgenenud naisi on erinevatest ühiskonnakihtidest," tõdeb Hints.

Tarmo Hintsi sõnul ei saa eeldada, et igas Eestisse jõudnud pagulasperes on vägivaldsed mehed, kuid juba kahest juhtumist kumab läbi teatud muster, mis näitab naiste alandamise püüdu ja ei ole sellisena mitte mingil moel tolereeritav ega vabandatav.

"Ja sellepärast tekibki mul küsimus: kas ennast sallivaks nimetav seltskond tolereerib naistevastast vägivalda, kui on asjasse segatud teise religiooniga piirkondadest pärit inimesed?" küsib Hints. "Antud juhul on meil üks teisest kultuurist pärit naine raskete põletushaavadega haiglas, sest keegi otsustas, et pagulased peavad siia tulema ja siin elama."

Hints rõhutab, et Eestisse ei saa lasta inimesi, kes ei ole psühholoogiliselt ega kultuuriliselt valmis meie keskkonnas elama ja lõimuma.

Kristlasena meenutab Hints kõigile kristlikus kultuuriruumis elavatele inimestele piiblisalmi, mis kutsub mehi üles naisi hoidma ja austama: "Samuti teie, mehed, elage naisega targasti kui nõrgema astjaga ja osutage neile austust, sest nad on elu armuanni kaaspärijad nagu teiegi, et teie palved poleks tagajärjeta." (1Pt 3:7).

Facebooki lehel "Salliv Eesti / Tolerant Estonia" on avaldatud seisukoht, et igasugused kuriteod tuleb hukka mõista, kuid sõjapõgenike vastuvõtmine peab jätkuma:

"Endise tippajakirjaniku ja praeguse poliitiku Kalle Muuli tänane [13.03] avaldus sõjapõgenike vastuvõtmise peatamiseks on kahjuks ehe näide parempopulistlikust retoorikast ning selle absurdsusest.

Väide, et kahe sõjapõgeniku väidetava kuriteo tõttu tuleks peatada kõigi sõjapõgenike vastuvõtt on sama vigane loogika, kui väita, et teatud arvu eestlaste kuritegude tõttu Soomes tuleks peatada eestlaste reisimine Soome või suure arvu alkojoobes juhtide poolt põhjustatud õnnetuste tõttu tuleks ajutiselt peatada autojuhilubade väljastamine kõigile autojuhtidele.

Salliv Eesti mõistab hukka igasugused kuriteod, kuid on seisukohal, et [väidetavate] kurjategijate tegude tõttu ei pea kannatama nende inimeste elud, kes jätkuvalt vajavad abi. Sõjapõgenike vastuvõtt Eestisse peab jätkuma."