Tartu 2024 korraldajad osalemas homoparaadil Baltic Pride 2023. Foto: Facebook

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 korraldajad algatasid LGBT-kampaania, võttes kasutusele homo- ja transliikumise sümboolika ning korraldades järgmisel aastal Tartus homoparaadi.

Oma Facebooki lehel andsid Tartu 2024 korraldajad teada, et "Euroopa kultuuripealinn kuulub kõigile" ning et nad osalesid tiimiga uhkusega Baltic Pride 2023 pidustustel, "et tähistada koos Euroopaga ühiskondlikku mitmekesisust ja seista solidaarselt võrdsuse eest".

"Oleme uhked, et järgmise aasta pride toimub Euroopa kultuuripealinnas Tartus! Ühtlasi on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmis mitmed LGBT+ kogukonnaga koos loodud projektid, mis algatavad arutelusid erineva seksuaalse ja sooidentiteediga inimeste õiguste kaitsmiseks," kirjutatakse täiendavalt. 

"Seisame õiglase ja turvalise Eesti ja Euroopa eest. Austame ennast, teisi ja meid ümbritsevat keskkonda ning arvestame kõigi vajaduste ja heaoluga."

Ühtlasi kutsusid Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna korraldajad inimesi üles osalema homoparaadil Baltic Pride 2023 rongkäigul Tallinnas. "Üks kõigi ja kõik võrdsuse eest!" kirjutasid nad üleskutses.

Samuti lisasid nad oma Facebooki lehe profiilipildile LGBT-liikumise vikerkaaresümboolika.

Toimetas Martin Vaher