Tartu baar Barlova pani välja vikerkaarelipu ning kutsus oma toetajaid sama tegema. See pahandas aga nende naabrit, kes naelutas baari ees kasvavale puule plakati SAPTKi materjalidega. Foto: Barlova Facebook'i leht

Populaarne Tartu baar Barlova pani välja vikerkaarelipu, mis pahandas aga nende naabrit, kes palus selle tungivalt maha võtta. Kuna tema palvet ei täidetud, naelutas ta baari läheduses kasvavale puule plakati SAPTK poolt välja antud materjalidega. Barlova vastas sellele omakorda üleskutsega, et ka nende toetajad paneksid solidaarsusest vikerkaarelipud välja.

Teave selle maailmavaatelise konflikti kohta avaldati täna pärastlõunal Karlova linnaosas asuva Barlova baari Facebooki lehel. Postituses väidetakse, et naaber olevat ka varasemalt oma “äärmuslikke vaateid” väljendanud ning neid seekord koguni “sõjaga” ähvardanud, kui nad homolippu maha ei võta.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks materjalidest moodustatud plakatiga hoiatab naaber aga baari külastajaid ja teisi linlasi homoabielu hiiliva seadustamise eest ning üritab selgitada, kuidas tunda ära homoliikumise valed ja need ümber lükata.

Baar väljendab oma postituses aga seisukohta, et Tartu ei ole piisavalt hea koht, et kanda 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit ega piisavalt hea elukoht inimkonna jaoks üldse.

We have a peace flag hanging in front of the bar. Today we were threatened by a neighbor who already in the past has…

Posted by Barlova on Neljapäev, 5. September 2019