Foto: Piqsels

Ravimite turvalisust uuriva teadlase Retsef Levi sõnul on mRNA "vaktsiinid" selgelt meditsiinitoodete ajaloo kõige ebaõnnestunumad tooted ja seda nii tõhususe kui turvalisuse seisukohalt hinnates.

Levi on Massachusettsi Tehnoloogiaülikooli (MIT) ärjuhtimissüsteemide suunamise professor, kelle kitsam teadusvaldkond on analüütika, riskijuhtimine ja toidu- ning tervishoiusüsteemid.

Teadlane pöördus avalikkuse poole sotsiaalmeedias avaldatud kuue ja poole minutilise videoga esmaspäeval, 30. jaanuaril.

Eksperdi sõnul on Covidi mRNA vaktsiinid "selgelt kõige ebaõnnestunumad tooted meditsiinitoodete ajaloos ja seda nii tõhususe kui turvalisuse mõistes". mRNA vaktsiinid tuleb koheselt kasutusest kõrvaldada, kuna "need põhjustavad seninägematul tasemel kahjusid, sealhulgas noorte inimeste ja laste surma".

Professor Levi pöördumine

Tere.

Minu nimi on Retsef Levi ja alates 2006. aastast olen ma Massachusettsi osariigi Cambridge'i linnas asuva MIT ülikooli professor. Mul on rohkem kui 30-aastane kogemus nii praktiku kui teadlasena, kuidas riskide hindamiseks ja haldamiseks kasutada andmeanalüüsi. Minu kitsamaks valdkonnaks on tervisesüsteemid ja tervisepoliitikad, samuti bioloogiliste toodete tootmise turvalisuse ning kvaliteedi haldus.

Ma lindistan seda videot jagamaks enda veendumust, et käesoleval ajahetkel tuleb koheselt peatada kõik Covid-19 mRNA vaktsineerimisprogrammid. Need tuleb peatada, kuna need ei vasta mitte ühelegi nende reklaamimiseks kasutatud tõhususe lubadusele. Mis veelgi tähtsam, need programmid tuleb peatada, kuna järjest rohkem koguneb tõendatud materjali nende põhjustatud seninägematute kahjude, sealhulgas noorte inimeste ja laste surmade kohta. 

Mina isiklikult hakkasin vaktsiinide turvalisuse osas muret tundma 2021. aasta keskpaigas, kui sai teatavaks, et mRNA vaktsiinid põhjustavad müokardiiti, mis on südamelihase põletik.

Kuna müokardiidi tuvastamine on keeruline, sest sellel on tihti ebamäärased sümptomid, selle sümptomid pole kliinilisel teel tuvastatavad või puuduvad need üldse. Müokardiit on tihti üks väljaspool haiglat aset leidvate äkkatakkide põhjuseks ja seda eriti noorte inimeste hulgas. Ma olin väga mures, et müokardiiti ei tuvastata olemasolevate vaktsiinide turvalisuse süsteemide kaudu. 

Neist teadmistest ajendatuna otsustasin ma analüüsida Iisraeli riiklikku kiirabiteenistuse andmeid selgitamaks välja, kas esineb mingeid signaale väljaspool haiglat juhtunud erakorraliste meditsiinijuhtumite arvu suurenemise kohta. Kiirabi väljakutsete ja diagnooside andmestik, alates 2019. aastast kuni 2021. aasta esimese pooleni tõi välja mõned väga murelikuks tegevad signaalid. 

Me tuvastasime, et 16–39-aastaste inimeste puhul suurenesid 2021. aasta esimeses pooles kiirabi väljakutsed, mille põhjuseks oli märgitud "südameatakk", 25 protsenti. See oli täpselt aeg, kui Iisraelis alustati vaktsineerimiskampaaniat. Vanemates vanuserühmades kasvas südameatakkide hulk väiksemal määral. 

Me tuvastasime statistiliselt veelgi olulisema ajalise suhtseose selles elanikkonnagrupis süstitud Pfizeri dooside hulga ja suurema kiirabi väljakutsete vahel, mille põhjuseks määrati südameatakk. Huvitav on selle juures asjaolu, et me ei leidnud samas ajavahemikus ühtegi statistiliselt olulist [südameatakkide] suhtseost Covid-19 nakatumistega.

Kuigi sellised leiud ei tõesta põhjuslikku seost, muutis see meid väga murelikuks ja seda eriti teadaoleva kahtlusaluse mehhanismi [kuidas mRNA tekitatud ogavalgud müokardiiti põhjustavad] tõttu. Me pöördusime Iisraeli terviseministeeriumi poole ja palusime korraldada põhjalik uurimine, mis on südamerikete tõttu sagenenud väljakutseid põhjustavad mehhanismid.

Kahjuks minu parimate teadmiste kohaselt selliseid uurimisi kordagi läbi viidud ei ole. Tänaseks ma usun, et kogunenud andmestik lubab teha lõplikumat laadi järeldusi ja see kinnitab meie muret, et mRNA vaktsiinid põhjustavad tõepoolest äkkatakke, mis on vaktsiinide poolt põhjustatud müokardiidi tagajärg. See võib olla ainukene mehhanism, kuidas need kahju põhjustavad.

Iisraeli andmeid kinnitavad Ühendkuningriigi, Šotimaa ja Austraalia samasugused numbrid. Lisaandmed näitavad, et 2021. aastal sooritas Iisraeli kiirabi 3000 elustamist rohkem kui 2019. aastal, mida on 29 protsenti enam. 

Tais ja Šveitsis läbi viidud uuringud, kus vaktsineerituid diagnoositi enne ja pärast vaktsiinidoosi manustamist osutavad, et südamekahjustuse määrad võivad olla märkimisväärselt suuremad kui kliinilise diagnoosiga tuvastatud määr. Täpselt samasuguste tulemusteni jõudis Ameerika Ühendriikide sõjavägi 2015. aastal kui nad korraldasid sarnase rõugevaktsiini uuringu. Harvardi Meditsiinikoolis läbi viidud uuringus tuvastati vaktsiinide tekitatud müokardiidiga laste veres terviklik ogaproteiin, mis on lisaks üks viide kahjusid põhjustavale mehhanismile. Sellel kõigel on vaktsiinide turvalisuse seisukohalt veel ulatuslikumad järelmid, kuna korduvalt on tõestatud, et nii mRNA kui lipiidid tungivad vereringeelundkonda.   

Lõpetuseks, lühikest aega peale vaktsiini saamist surnud inimeste lahkamised osutavad, et päris paljudel puhkudel on surma põhjustanud vaktsiinide poolt esile kutsutud müokardiit.

Omades sellist tõestusmaterjali ma usun, et pole mitte mingisugust muud eetilist ja teaduslikku valikut kui kõrvaldada turult need meditsiinitooted ning peatada kõik mRNA vaktsineerimisprogrammid. Tegemist on selgelt meditsiinitoodete ajaloo kõige ebaõnnestunumate toodetega ja seda nii tõhususe kui turvalisuse seisukohalt hinnates. Lisaks me peame korraldama uurimise ja põhjalikult järele mõtlema: kuidas me jõudsime sellise olukorrani, et kõige selle juures on tegemist meditsiinitoodete ajaloo kõige kasumlikumate toodetega? 

Tänan teid tähelepanu eest.

Toimetas Karol Kallas