Hiina Kommunistlik Partei on üritanud varjata Covid-19 laboripäritolu. Fotol Hiina president ja Kommunistliku Partei esimees Xi Jinping inspekteerimas Guangxi Tšuangi autonoomse piirkonna looduskaitselala, 25.04.2021. Foto: Scanpix

Ühendkuningriigi onkoloogiaprofessor Angus Dalgleish  ja Norra viroloog Birger Sørensen leidsid juba aasta tagasi prima facie tõendeid, et SARS-CoV-2 on loodud Hiina laboris, kuid teadlaskond ning teadusajakirjad eirasid nende teadustööd, kirjutab Daily Telegraph.

Samuti on nad saanud jälile, kuidas Hiina Kommunistliku partei "näo päästmiseks" on Covid-19ga seonduvaid ja suure tõenäosusega pandeemiat vältida aidanud "andmeid varjatud, hävitatud ja valeinfoga "saastatud"". Väidetavalt üritasid teadlased isegi laboris toodetud viirust tagasi/ümber aretada (retroengineer), et sellest jääks loodusliku päritolu mulje. Hiina teadlased, kes viirusest natukene rohkem midagi rääkisid, kas sunniti vaikima või kadusid avalikkusest sootuks, vahendab Daily Telegraph. 

Dagleish on onkoloogiaprofessor Londoni St George'i Ülikoolis ja ta on üks teadlastest, kes on loonud esimese "AIDSi vaktsiini", rohu, mis vabastab nakatunud pikaks ajaks vajadusest tarbida regulaarselt arstimeid.  

Sørensen on ettevõtte Immunor, mis on arendanud välja koroonaviiruse vaktsiinikandidaadi Biovacc-19, viroloog, viidatud vaktsiinikandidaadi üks loojatest ja nõukogu liige.

Dagleishi ja Sørenseni Covid-19 päritolule osutav teadustöö peaks ilmuma lähiajal ühe mainekas teadusajakirjas.

Tänaseni on suurem osa "eksperte" vihaselt eiranud, peale loodusliku loomadelt inimesele kandumise, kõiki muid viiruse päritolu versioone.

Teadlaste sõnul leidsid nad vaktsiini loomiseks viiruse proove uurides "sõrmejälgi", mis saavad olla tekkinud ainult laboris manipuleerimise tulemusena. Avastus on järjekordne tõend, et viirus pääses valla Wuhani Viroloogiainstituudist.

Hiina poliitikud ja meedia on tänaseni kategooriliselt tagasi lükanud kõik väited, nagu oleks Covid-19 valla pääsenud laborist ning esitanud selle päritolu kohta järjest uusi valesid.

Kui Dagleish ja Sørensen esmalt oma avastusega välja tulid, leidis isegi endine MI6 ülemus Sir Richard Dearlove, et laboriteooriat tuleb põhjalikult uurida, kuid nende uuringud kuulutati "valeuudiseks". 

Kuid üle aasta hiljem on midagi muutunud ja täna räägivad Covid-19 laboripäritolust autoriteetsed teadlased ning korporatiivsed meediakanalid.

Hiljuti sai avalikuks Ameerika Ühendriikide luureteenistuste aruanne, milles osutati, et juba 2019. aasta novembris jäid kolm Wuhani Viroloogiainstituudis töötavat teadlast haigusesse, mille sümptomid vastasid üks-ühele Covid-19 nähtudele. Paljastatud on samuti faktid, et Hiina SARS viiruste võimendamise uuringutesse on miljoneid dollareid panustanud USA riiklikud terviseagentuurid ja Maailma Terviseorganisatsioon ning lääneriikide rahvatervisetööstus on teinud Hiina kommunistide heaks kõik, et viiruse laboripäritolu varjata. 

Dagleishi ja Sørenseni teadustöö, milles analüüsitakse Wuhani Viroloogiainstituudis aastatel 2002 kuni 2019 toimunud eksperimente, ilmub teadusajakirjas Quarterly Review of Biophysics Discovery (Biofüüsika avastuste kavartaliülevaade).

Kokkuvõttes leiavad teadlased, et "SARS-Koroonaviirus_2 pole ühtegi looduslikku eellast ja on väljaspool kahtlust, et see on loodud laborimanipulatsioonide, mille keskmes on viiruste võimendamise/uudikfunktsiooni (gain-of-function) uuringud, tulemusena".

Viiruste võimendamise uuringutes muditakse looduslikku päritolu viiruseid viisil, mis teeb need palju nakkavamaks. "Tõhusamaid" viiruseid saab eelduste kohaselt seejärel uurida laboris inimeste rakukultuuride peal, selgitada välja nende mõju inimestele ja õppida neid paremi mõistma.

Dalgleishi ja Sørenseni sõnul võtsid viiruste võimendamisuuringutega tegelevad teadlased Hiina looduses nahkhiirtel esineva koroonaviiruse "selgroo" ja liidestasid sellele uue ogavalgu (spike), mille tulemusena sündis SARS-CoV-2.

Üheks "sõrmejäljeks", mis näitab Covid-19 laboripäritolu, on konkreetse nelja aminohappe rida. Teadlaste sõnul on kõigil aminohapetel positiivne laeng, mille tulemusel haakub viirus inimrakkude negatiivselt laetud osade külge ja teeb nii selle märgatavalt nakkavamaks.

Kuna positiivselt laetud aminohapped tõukavad üksteist eemale, nagu seda teevad magneti positiivse laenguga pooled, juhtub looduslike organismides väga harva, et neid on koos kolmgi. Nelja positiivselt laetud aminohappe koos leidumine on looduses "äärmiselt ebatõenäoline".

Dagleishi sõnul "välistavad füüsikaseadused, et neli positiivselt laetud aminohapet satuksid ühte ritta. Ainus viis sellise rea saavutamiseks on kui seda tehakse kunstlikult laboris". 

Dalgleish ja Sørensen said ma uuringu valmis juba 2020. aasta suvel.

Järgmine Dalgleishi ja Sørenseni "põrutav" teadustöös esitatud väide on, et nad leidsid tõestusmaterjali, kuidas Hiina teadlased on peale seda, kui Covid-19 maailma levima hakkas, üritanud seda taandaretada (retro engineer), mille eesmärgiks oli loodusliku päritolu mulje loomine.

Nende kahtluste aluseks on asjaolu, kuidas 2020. aasta alguskuudel hakkasid Hiina teadlased geeniandmebaasidesse lisama uusi Covid-19 tüvesid, mille kohta väideti, et need on looduslikku päritolu.

"Meie hinnangul on tegemist taandaretatud viirustega. Nad muutsid viirust viisil, mis pidi sellest jätma mulje, nagu see oleks järjestatud juba aastaid tagasi," rääkisid teadlased ajakirjanikele.

Samuti esitavad teadlased näiteid, kuidas Hiina laborites on peale Covid-19 globaalset levikut andmeid sihipäraselt hävitatud, varjatud ja andmekogusid väärandmetega saastatud. "Paistab, et säilinud viiruse materjal ja sellega seotud andmestik on hävitatud. Selle tõttu on tekkinud [Covid-19 seotud] andmekogudes suured lüngad, mida ilmselt polegi võimalik enam täita. … Tüved, mis on andmebaasidesse lisatud peale 2020. aasta jaanuari, pole usaldusväärsed. Üle aasta on meie käsutuses olnud prima facie (esimene/värske tõend) tõestusmaterjal, et viirust on Hiinas taandaretatud."

19. veebruaril üllitasid 27 teadlast teadusajakirjas The Lancet avalduse, milles "mõisteti tugevalt hukka konspiratsiooniteooriad, mis väidavad, nagu Covid-19 oleks valla pääsenud laborist" ja "eksperdid järeldavad ülekaalukatele tõenditele toetudes, et viirus pärineb loodusest". Kolm teadlast on on oma allkirja hiljem siiski tagasi võtnud.

17. märtsil 2020. avaldati tuntud teadusajakirjas Nature grupi teadlaste koostöös valminud artikkel, milles väideti, et "tõestusmaterjal näitab, et SARS-CoV-2 ei ole eesmärgipäraselt manipuleeritud viirus" ja "me ei usu, et ükski laboristsenaarium oleks pädev".  

Ameerika Ühendriikide Rahvuslik Luureteenistus (Office of the Director of National Intelligence) avaldas 30. aprillil 2020 pressiteate: "Luureteenistused nõustuvad laiaulatusliku teadusliku konsensusega, et Covid-19 viirus ei ole inimeste loodud, ega geneetiliselt modifitseeritud."

Toimetas Karol Kallas