Foto: Bigstockphoto

Margus Varjak teadusnõukojast on seisukohal, et maskid peaksid vaatamata rahva suurele immuunsusele esialgu jääma, vahendab Postimees.

Tartu ülikooli poolt läbi viidud seireuuring tuvastas, et koroonaviiruse vastased antikehad on tekkinud ligi 90-l protsendil täisealistest. "Korduv kokkupuude patogeeni või selle imiteerijaga (vaktsiiniga) parendab organismi kaitsevõimet. Ja pikas vaates peab tugevalt eristama kerget köha-nohu haiglaravi vajadusest. Ses mõttes, et viirus jääb veel mõneks ajaks meiega," sõnas Varjak. 

"Eks need peavad praegu jääma," väljendas Varjak seisukohta maskide osas ja lisas, et "kui riigid asuvad piiranguid leevendama, siis maskid on viimased, mis ära kaovad." "Esmalt sooviks näha ikkagi haiglakoormuse langust," sidus Varjak maskiküsimuse olukorraga haiglates.

Maskinõude kehtimist lähiajal toetab ka teadusnõukoja juht Toivo Maimets, kelle sõnul sõltub maskinõude kadumine riskimaatriksis kollasele tasemele jõudmisest. 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik sõnas ERR-ile, et maskikohustus kaob ilmselt lähinädalatel ja valitsus arutab küsimust järgmise nädala istungil. 

Toimetas René Allik