"Transfoobias" süüdistatud vaimulik Brett Murphy on tänaseks anglikaani kirikust lahkunud. Foto: ekraanitõmmis

Ühendkuningriigis sattus hätta anglikaani kiriku vaimulik, kes söandas avaldada kriitikat Briti riigikiriku otsuse kohta nimetada ametisse transseksuaalne peadiakon, kes olevat tema sõnul "bioloogiliselt kutt".

Vaimulik Brett Murphy suhtes algatati uurimine pärast seda, kui vana kooli pastor postitas hiljuti internetti video, milles kritiseeris anglikaani kirikut selle eest, et viimane on pannud "radikaalse vikerkaarevärvilise aktivisti kõrgesse ametisse piiskopkonnas".

The Telegraphi andmetel astus Murphy selle aasta alguses ametist tagasi, kuid nüüd ootab jumalasulast ees ametlik noomitus.

"Kui te olete malbe loomuga, siis võite ju üksnes silmi pööritada, arvates et lihtsalt järjekordne feminist saab kirikus silmapaistvalt kõrge positsiooni, kuid asjade tegelik seis on märksa hullem," teatas Murphy.

"Pastor Rachel Mann on ju tegelikult bioloogiliselt mees, kes üksnes identifitseerib end ja elab naisena," lisas Murphy.

Murphy jätkas, et anglikaani kirik "positsioneerib" pastor Manni, nagu temast võiks saada esimene transseksuaalne piiskop, märkides, et mõned anglikaani kiriku liikmed peavad sellist ametisse nimetamist "täielikuks mässuks Jumala sõna vastu".

Kommenteerides distsiplinaarmenetlust, mis võib tuua kaasa püsiva "musta pleki" tema vaimulikku toimikusse ja ultimatiivselt jäädava ametist kõrvaldamise anglikaani kiriku ridadest, ütles Murphy: "Kristliku vaimulikuna on minu kohus kuulutada evangeeliumi, millal iganes ma saan. Ma ei kavatse selle eest vabandada."

"Kaebuse taasavamine paljastab eelkõige anglikaani kiriku sisesed püüded tsenseerida ja pagendada kõik eriarvamused, mis ei nõustu või ei ülista äärmuslikku LGBT-ideoloogiat," rääkis vaimulik.

Mõned anglikaani kogudused on läinud tänaseks nii kaugele, et on kustutanud jõululauludest viited Kristuse sünnile ja Jeesusele ning asendanud need "homoseksuaalsete" inimeste tähistamisega.

2021. aastal teatas anglikaani kirik, et kehtestab kvoodid mustanahalistele ja etnilise päritoluga vaimulikele, et sillutada sedasi teed "rassismivastasele koolitusele" kirikus.

Tänaseks on Brett Murphy anglikaani kirikust lahkunud.

Toimetas Markus Järvi