Teatriinimesed annetavad oma auhinnaraha Feministeeriumile

Juhan Ulfsak andmas Postimehele intervjuud pärast teatripreemia pälvimist, milles väljendas ühtlasi muret EKRE võimaliku kultuuripoliitika pärast. Foto: kuvatõmmis Postimehe videost

Juhan Ulfsak, Eero Epner ja Mart Kangro annetavad solidaarsusest oma 2000 eurose teatri aastaauhinna preemia Feministeeriumile.

Eelmisel neljapäeval anti Feministeeriumi blogis lugejatele teada, et ligikaudu 200 000 maksueuroga heldelt rahastatud organisatsiooni on otsustanud täiendava 2000 euroga toetada ka näitlejad Juhan Ulfsak, Eero Epner ja Mart Kangro, kes pälvisid selle summa Eesti Teatriliidu etenduskunstide ühisauhinnana lavastuse “Workshop” eest.

Teatriliidu aastapreemia annetamist põhjendasid näitlejad arusaamaga, et kuna auhinna näol on tegemist poliitilise sümboliga, siis tuleks see täita ka poliitilise sisuga.

Ühtlasi põhjendas Kangro preemia annetamist sooviga näidata üles solidaarsust Feministeeriumiga: “Solidaarne on olla lihtne, kui midagi ei ole kaalul. See on küll kõigest raha, mida me Feministeeriumile anname, kuid siiski on see midagi reaalset, käegakatsutavat.”

“Meie kui privilegeeritud ja hästi rahastatud kunstivaldkonna esindajad tahame näidata oma solidaarsust ja tänu ja loodame et, eeskuju on nakkav,” rõhus solidaarsusele ka Ulfsak.

Toimetas Martin Vaher

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!