Itaalia loobub 2025. aastaks täielikult kivisöe elektrijaamadest
Itaalia energiaministeeriumi teatel lõpetab Itaalia 2025.
Itaalia energiaministeeriumi teatel lõpetab Itaalia 2025.
Hiina valitsus on andnud teada, et kavatseb järgnevatel aastatel käiku lasta 366-gigavatise koguvõimsusega kivisöe elektrijaamu, mis moodustavad kogu planeedi planeeritud kivisöe jõujaamade elektri genereerimise võimekusest 68%.
Riigikogus toimunud riikliku tähtsusega küsimuse arutelul rohepöördest tõdes Tallinna Tehnikaülikooli energeetikaprofessor Alar Konist, et põlevkivienergia peab jääma, kuna on olemas efektiivne süsiniku kinnipüüdmise tehnoloogia ning taastuvenergia ei suuda elektrisüsteemi ja -varustuskindlust üleval hoida.
Eesti energiavarustuse tagamise eest vastutav Elering avaldas aruande, kus teeb ülevaate Eesti elektrivarustuskindluse olukorrast.
Kui mujal Euroopas on energiahinnad hüppeliselt kasvanud, siis Ungaris on endiselt Euroopa kõige odavam majapidamisgaas ja -elekter.
Euroopa Liidu liikmesriigid leppisid vabatahtlikult kokku, et vähendavad gaasi tarbimist 15 protsendi võrra augustist märtsini, kartuses, et Venemaa võib oma gaasitarneid peatada ja kasutada gaasi poliitilise relvana.
Majandusteadlane Daniel Lacalle kirjutab portaalis Zerohedge, et Euroopa Liidu kõrgetes energiahindades on süüdi hullumeelne ideoloogiline majanduspoliitika ja poliitikute maksuaplus.
Majandusanalüütik Charles Hugh Smith kirjutab oma blogis, et kõik tänased "rohekavad" on fanaatiline usu-, mitte majanduse projekt ning neid on võimatu teostada.
Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates räägib ettevõtja Harry Raudvere elektri tootmisega seotud kitsaskohtadest ja märkimisväärse hinnatõusu tagamaadest.
Maailma energeetikasektori areng näeb ette aastaks 2050 elektrienergia tootmisesse tehtavaid investeeringuid mahus 15 triljonit dollarit.