FOOKUSES ⟩ Peaasi, et rahu ja retoorikat ei tuleks
Tulgu või prussakaburger, 15-minuti koonduslaager ja rahvusvaheline kliimakommunism, aga säästetagu meid rahust ja retoorikast.
Tulgu või prussakaburger, 15-minuti koonduslaager ja rahvusvaheline kliimakommunism, aga säästetagu meid rahust ja retoorikast.
Harvardi Ülikoolis läbi viidud uuring näitab, et lääneriikide “väärteabe” asjatundjad usuvad eelkõige sotsialismi.
Euroopa Liidu nomenklatuur kardab Euroopa Parlamendi valimisi. Mille tõttu peavad suuremad sotsiaalmeedia ettevõtted palkama Venemaa ja konservatiivide mõtete tõrjumiseks suure hulga jutusuunajaid ning faktikontrolle.
Kolm teadlast kirjutavad populaarteaduslikus ajakirjas Scientific American, kuidas tahtlikult levitatavat väärteavet on kohutavalt palju, et see tapab inimesed ära ja millisel viisil sellist kurja ravida.
Briti tuntud ajakirjanik Charles Moore kirjutab Telegraphis, kuidas suurte meediaorganisatsioonide jaoks on teatud teemad – tähestikurahvas, rassiõiglus, kliimamuutused ja muu sarnane – muutunud nii “pühaks”, et olemas on ainult üks “tõde” ning nende kohta enam ajakirjanduse tavareeglid ei kehti.
ÜRO sõnul levib ilmavõrgus hirmus palju väärteavet ja vihakõne, mille vastu aitab selle, suurte tehnoloogiaettevõtete ja Soroste rahastatud “faktikontrollijate” organisatsioonide abiga tekitatud “automaatne” tõigakontroll.
Tuntud Ühendkuningriigi ajakirjanik Fraser Nelson kirjeldab Telegraphis, kuidas riikide valitsused ja tehnoloogiaettevõtted ahistavad ning karistavad vaba sõna.
Euroopa Liit on mures, et Titteri omanik Elon Musk ei tsenseeri piisavalt sotsiaalvõrgu kasutajaid ja nõuab ettevõttesse rohkem tsensoreid ning “tõigatuvastajaid”.
Kogu halva ja kurjaga, mis juhtus Covid-19 pandeemia ajal, kaasnes ka vähemalt üks positiivne asi – gripiviirus haihtus 2020.
Pidades sõda väärteabega ja olles toime pannud edukad katsetused Ida-Euroopas, käivitab Google Saksamaal ulatusliku ennetava faktikontrolli kampaania.