Trump: soovitan EL-i kaupadele kehtestada 1. juunist 50 protsendine tollimaks
President Donald Trumpi sõnul käitub Euroopa Liit Ameerika Ühendriikide ja selle ettevõtetega ebaõiglaselt ning Liidu esindajad kaubandusläbirääkimistel on põikpäised.
President Donald Trumpi sõnul käitub Euroopa Liit Ameerika Ühendriikide ja selle ettevõtetega ebaõiglaselt ning Liidu esindajad kaubandusläbirääkimistel on põikpäised.
Ameerika Ühendriigid ja Hiina Rahvavabariik suutsid tollimaksusõja panna 90 päevaks osaliselt pausile, kuid Euroopa Liit oskab olla nii põikpäine, et president Donald Trump ei taha selle juhtidega isegi rääkida.
HotAiri toimetaja David Strom teeb ülevaate Ameerika Ühendriikide ja Hiina Rahvavabariigi kaubandussõjast ning leiab, et asi pole niivõrd majanduses, kuivõrd viimane ihkab maailmavõimu. Mida Donald Trump sellele lubada ei taha.
Hiina Rahvavabariigi propagandajakirjanik Xhoi Zajmi kirjutab Euractivi müüdavas Advocacy Lab osas, kuidas Donald Trumpi tollimaksude tõttu peab Euroopa Liit tegema koostööd Hiina RV-ga, et üheskoos luua uus, USA-st sõltumatu, maailma(majandus)kord.
Hiina Rahvavabariigi kaubandusministeerium teatas, et võtab kasutusele “otsustavad ja vastastikused” vastumeetmed riikide suhtes, mis sõlmivad kaubandusleppe Ameerika Ühendriikidega kuidagi selle arvelt.
Ameerika Ühendriikide poolt välja kuulutatud kaubandussõja ainus “vaenlane” on Hiina Rahvavabariik. Teiste riikide ja majanduspiirkondade osaks jääb kas ühele või teisele kaasa mängimise elik ainult plaksutamise roll.
Üle maailma tegutseva kindlustusseltsi Allianz Trade’i korraldatud eksportivate suurettevõtete küsitlusest selgub, et tarneahelate Hiina Rahvavabariigist lahti haakimine on kas väga keeruline või võimatu.
Euroopa Liit soovib kaubanduspartneritele suruda peale oma rohereegleid, kuid need ei kuula sõna ja ähvardavad Liiduga suhted katkestada.
Austraalia peaminister Scott Morrison teatas käesoleval nädalal Hiinale: "Me oleme kauplemisele avatud riik, kuid ma ei allu väljapressimisele ega kauple eales oma väärtustega.