Hollandi kaubandus-, arengu- ja koostööminister Lilianne Ploumen (paremal) ja Taani arengu- ja koostööminister Ulla Tørnæs eilsel abordikonverentsil kõnelemas. Foto: Virginia Mayo, AP/Scanpix

Eile Brüsselisse kogunenud riikide esindajad tõotasid anda 181 miljonit eurot aborditööstuse tarbeks vastukäiguna USA presidendi Donald Trumpi tõkkele Ühendriikide rahastuse osas.

Annetused lubati konverentsil "She Decides", kus osalesid 50 riiki, nende hulgas Rootsi, Holland, Taani ja Belgia.

"Ma arvan, et Trumpi administratsiooni otsus on vale otsus ning ma pole kunagi näinud mingeid tõendeid, mis seda otsust toetaksid," ütles konverentsi avades Belgia asepeaminister Alexander De Croo.

"Te näete siin ligi 50 riiki, kes ütlevad, et meie meelest on see tähtis ja me tahame jätkuvalt töötada selles suunas."

Oma ametisoleku esimesel tööpäeval kirjutas Trump alla korraldusele taaskehtestada nn México poliitika, millega keelatakse välismaiste aborti pooldavate organisatsioonide nagu Planned Parenthood International riiklik rahastamine.

Nagu ütles tol päeval Trumpi pressiesindaja Sean Spicer, näitab México poliitika Ühendriikide elanikele ja "maailma rahvastele, et me väärtustame elu."

Trump "tahab seista kõigi ameeriklaste eest, kaasa arvatud need, kes ei ole veel sündinud" ning tagada, et maksuraha kasutamine "peegeldab ameerikalikke väärtusi, sealhulgas austust elu vastu," lisas Spicer:

Loe ka Culture of Life Africa asutaja ja presidendi Obianuju Ekeocha artiklit, milles autor rõhutab, et México poliitika on Hea Uudis, mis päästab Aafrikas paljude sündimata laste ja nende emade elud.

"México poliitika on seadus, mille kehtestas 1984. aastal tollane USA president Ronald Reagan ning mille kohaselt kõik mittetulundusühingud, mis soovivad saada riiklikku rahastust, peavad nõustuma tingimusega aborti kui pereplaneerimisvahendit USAst väljaspool mitte pakkuda ega propageerida," kirjutas Ekeocha.

Ta selgitas, et "selle seadusega kindlustatakse, et USA riiklik rahastus ei lähe tuntud aborti propageerivatele organisatsioonidele … kes said president Barack Obama valitsuselt miljoneid dollareid maksumaksja raha ning on seda kasutanud, ehitamaks ideoloogilisi liivalosse üle kogu maailma. Nende organisatsioonide eesmärk on olnud eemaldada abordilt häbimärk ja levitada seda kõikidesse maailma riikidesse."

Mäletatavasti märkas president Reagan, et "kõik, kes aborti pooldavad, on ise juba sündinud."