John McEnroe ja Novak Djokovic Foto: Scanpix

Tenniselegend John McEnroe kritiseeris USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse (CDC) otsust mitte leevendada USAsse lennukiga reisivate väliskodanike vaktsineerimiskohustust.

Eelmisel nädalal leevendas CDC mõningaid vaktsineerimise reegleid, kuid vaktsineerimiskohustus USA-sse lennukiga reisijatele säilis ehk vaktsineerimata inimestele on USA-sse sisenemine keelatud. Tenniselegend John McEnroe võttis selle keelu valguses sõna Novak Djokovici teemal, kes reegli tõttu ei saa osaleda mitmel kõrgetasemelisel tenniseturniiril USA-s, vahendab Breitbart

"Hästi, esiteks, see on B.S. (bullshit). See on see, mis ma arvan. Ma arvan, et teda peaks lubama mängima. See on minu isiklik arvamus. Ma olen vaktsineeritud, olen saanud tõhustusdoosi. See [valik] sõltub puhtalt inimesest… Tal [Djokovicil] on täielik õigus teha ise oma otsus ," sõnas McEnroe. 

"See mees on üks suurimaid sportlasi… Ta on väga hoolikas selles osas, mida ta oma kehasse süstida laseb… See on nii frustreeriv… Kuid need on reeglid, mis on praegu valitsuse poolt kehtestatud… Ma ei nõustu nendega," lisas McEnroe. 

Djokovic oli keelu tõttu sunnitud loobuma Western&Southern Open'ist Cincinnatis, kuid on veel lootus, et saab osaleda USA lahtistes tennisemeistrivõistlustel. Djokovici sõnul valmistub ta USA Openiks, kuna võib-olla tekib võimalus sellel siiski osaleda. 

"Poliitikud on läinud liiale," lisas McEnroe New York Times'i vahendusel. "Nad tegid seda Austraalias. Laske mehel riiki tulla ja mängida. See on nii naeruväärne."

"Novak Djokovicil peaks olema luba mängida US Openil. Ühendriikides kehtib siiamaani arhailine, rumal ja teadusevastane reegel, et kui sa sisened välisriigi kodanikuna USA-sse, siis pead olema vaktsineeritud koroona vastu. See on juhul, kui tuled lennukiga. Nüüd, kui sa tuled illegaalselt üle lõunapiiri, siis see, kas oled vaktsineeritud või mitte, ei mängi mingit rolli. Naljakas on mõtelda sellele, et Novak Djokovic peaks võtma oma seljakoti, pakkima sinna paar reketit, lendama Mehhikosse ja minema siis USA piirile, jalutama sellest üle ning ütlema, et ta läheb US Openile mängima," kommenteeris olukorda USA tuntud spordiajakirjanik Clay Travis

"Ta ei rikuks seadusi, sest me laseme põhimõtteliselt kõik üle lõunapiiri," sõnas Travis. 

Toimetas René Allik