Tiit Madisson. Foto: Objektiiv

Omal ajal laulsid eestlased ennast küll vabaks ja käisid NLKP 21. kongressi saadikuid lauluga Moskvasse saatmas. Samal ajal tegid kommarid KGB abiga endale riigi. Seda riiki me nüüd naudimegi, räägib Tiit Madisson intervjuus Rein Jõgile.

Alustame traditsioonilise küsimusega. Kuidas tervis on? 

Ütleme nii, et võiks parem olla. Mul oli siin mõni aeg tagasi insult, millest ma ei ole veel seniajani toibunud. Kuigi arstid lubasid, et tervis läheb iseenesest paremaks, aga ma ei ole eriti veel märganud.

Kas hoiad ennast kursis päevapoliitiliste sündmustega?

Püüan ikka hoida, niipalju kui võimalik. Läbi televisiooni, raadio. Loomulikult loen Objektiivi ning samuti käib mul "Rahvuslik Teataja".

Mida tooksid poliitikamaastikul välja positiivsena? 

Ega siin midagi positiivset ei olegi. Omal ajal laulsid eestlased ennast küll vabaks ja käisid NLKP 21. kongressi saadikuid lauluga Moskvasse saatmas. Samal ajal tegid kommarid KGB abiga endale riigi. Seda riiki me nüüd naudimegi.

Millised on Eesti poliitika puudused?

Katoliiklasena ütlen ma, et see referendum tuleks kiiremas korras ära teha ja põhiseadusesse kanda sõnastus, et abielu on AINULT ühe mehe ja ühe naise vaheline liit.

Poliitika jaoks ma ütlen üht: ega orjadest mingeid peremehi ikka ei saa. 

Kuidas kommenteeriksid siseminister Mart Helme tagasiastumist? 

Raske küsimus muidugi (mõtleb). Eks Mardil sai isu täis, et pidevalt sõimatakse. Mina oleksin võib-olla samamoodi toiminud.

Kersti Kaljulaid ja Jüri Ratas olid varmad õnnitlema Joe Bidenit valimisvõidu puhul, kuigi ametlikku valimisvõitu pole veel välja kuulutatud. Kuidas kommenteerid?

See on ju tüüpilise orja käitumine.

Milline on sinu hoiak abielureferendumi ja selle ümber toimuva suhtes?

Katoliiklasena ütlen ma, et see referendum tuleks kiiremas korras ära teha ja põhiseadusesse kanda sõnastus, et abielu on AINULT ühe mehe ja ühe naise vaheline liit. Vastasel juhul seisame me varsti silmitsi küsimusega, et kas näiteks kitsega võib abielluda. 

Milline on sinu nägemus Eesti poliitika lähitulevikust?

Kui kuskil on võimul orjad, vaimsed orjad, siis ei olegi siin mingit tulevikku. Optimismiks ei ole nagu põhjust. 

Facebookis on grupp "Eesti Rahva Tänumedal – Väärtustame Tiit Madissoni", kus kamraadid on tundnud huvi, kuidas läheb Tiit Madissonil täna

Püüan oma tervist hoida, sellepärast eriti aktiivne ei ole. Püüan ennast hoida ärritumast, mis on meie peavoolumeediat tarbides vältimatu.

Sinu tänumedali toetuseks kogusime 3226 allkirja, mida sooviksid öelda oma toetajaskonnale?

Ma tänan südamest kõiki toetajaid! Olen ajaloo vältel ikka peksupoiss olnud. 10 aastat tagasi hirmutati mu nimega veel lapsi. Ükskord trehvasin kokku ühe oma toetajaga, tema ütles siis, et mingi ametnik oli rääkinud, et kõik Tiit Madissoni pooldajad on meie riigile kaduma läinud. Et sellega oleks kõik öeldud. Minu toetamine ilmselt on paljudeltki nõudnud julgust ja endaga toimetulekut. 

Lõpetuseks: kas kuuleme sinupoolseid hinnanguid meie sisepoliitikale ka edaspidi?

Ma loodan, et mu tervis siiski paremaks läheb ja saan veel oma arvamusi avaldada.