Meeleavaldajad nõuavad Trafalgari väljakul Tommy Robinsoni vabastamist. Foto: Scanpix

Enne kui Tommy Robinson viidi Tema Majesteedi Hulli vanglast üle Tema Majesteedi Onley vanglasse, kirjutas ta vangistuses viibides selle südantlõhestava ja mõtlemapaneva kirja, mille Briti poliitiline aktivist Raheem Kassam terviklikul kujul transkribeeris, et saaksime seda "lugeda, jagada ja avaldada". Alljärgnevalt avaldabki Objektiiv Suurbritannia kõige tuntuma islamiseerumise vastase aktivisti Tommy Robinsoni kirja Tema Majesteedi vanglast.

Nii, hakkab jälle pihta! On pühapäeva öö, 10. juuni 2018, ning uudised eile Londonis aset leidnud hämmastavatest vaatepiltidest leiavad tee just minuni.

Kuid enne kui ma alustan eilse demonstratsiooni positiivse küljega, puudutan ma esmalt mõningaid negatiivseid külgi. Soovin teiega jagada ühte lõiku minu naise kirjast, mis eile minuni jõudis:

Mulle helistati täna koolist, enne kui ma tööle läksin, ning mulle öeldi, et Spencer oli koolis väga ärritunud – kui aus olla, siis ta ei tule selle kõigega hästi toime. Sam ütles talle, et ta teeb oma isaga viiekilomeetrise jooksu ning Spencer ütles, et ta ei saa seda oma isaga teha ning jooksis nuttes minema. Ta nutab ennast magama. Ta magab sinu padjaga ning küsib minult 50 korda päevas, millal isa tagasi koju tuleb. Ma ei oska talle veel isegi ligikaudset aega öelda, kuna sulle ei ole seda teada antud! Ma loodan, et saan talle jätkuvalt öelda, et sa ei ole enam kaua ära, midagi ei muutu sellest ning et ta peab olema vapper, et saaksid ta üle uhke olla. Ta ütles mulle eile öösel: "Ma lähen ja teen midagi kurja, nii et mind pandaks koos isaga vangi, vähemalt siis saan temaga koos olla."

Ma ei hakka valetama, selle lugemine murdis mu südame. Vangla eemaldas enam kui nädal aega tagasi mu naise telefoninumbri, mistõttu pole mul olnud isegi võimalik oma lastega rääkida. Samuti ärritab mind, et mu poeg ilmselt arvab, et tema isa on midagi halba teinud, et vanglas lõpetas.

Enne kui ma aga maha istun ja ennast haletsema hakkan, peaksin ma oma olukorra õigesse perspektiivi asetama. Ma olen lühiajaliselt oma perest eemal. Meie relvajõudude liikmete lapsed peavad seda kogu aeg läbi elama, mistõttu imetlen ma neid ohvreid, mida nad on olnud valmis tooma, nii minevikus kui ka praegu.

Ma ei lähe väga põhjalikult oma kaasuse üksikasjadesse, kuna minu kaebus on just esitamisel. Ma räägin pigem sellest, kuidas te kõik olete minu olukorda muutnud. Kui ma sattusin vanglasse, siis olin ma täiesti muserdatud. Muserdatud sellest, mida mu perekond peab nüüd läbi elama. Muserdatud nende pärast, kellega ma suhtlesin ning kes toetusid mulle, et ma nende lugusid räägiksin. Ma olin samuti kindel, et mind tapetakse selle vanglakaristuse kandmise käigus.

Kui ma juhtisin Inglise Kaitseliigat (English Defence League), siis mõistati mind 2012. aastal 10 kuuks vangi – mind eraldati minu turvalisuse huvides kõikidest teistest ja hoiti 22 nädalat üksikvangistuses. Ma arvan, et seda tehti, kuna valitsus kartis seda, mis võib tänavatel vallanduda, kui mind vanglas tapetaks.

Lee Rigbyl löödi 2013. aastal pea maha ning valitsus nägi, et sõduril võidakse pea maha lüüa ning keegi eriti ei reageerigi sellele. Seejärel saadeti mind 2014. aastal 18 kuuks vanglasse. Mind heideti sisuliselt huntide ette. Mul vedas, et eluga pääsesin, kui võitlesin läbi moslemitest vangide vägivaldsete rünnakute kadalipu.

Valitsus teadis, et mind võidakse tappa ning keegi ei teeks seetõttu eriti midagi. See oli minu jaoks nukker hetk, kui mõistsin, et kui mind mõrvatakse, siis ei tähenda ega muuda minu surm suurt midagi. Mõistsin samuti, et minu perekonna eest ei kantaks hoolt ning nad peaks rabelema turvalisuse ja stabiilsuse nimel.

MIS VÕIB KÜLL 4 AASTAGA MUUTUDA!

Paari esimese siin veedetud päeva jooksul jõudis minuni kuuldus, et tuhanded inimesed protesteerivad valitsuse Downing Street 10 peakorteri ees. See leidis aset 24 tunni jooksul pärast minu röövimist riigi poolt. Mulle öeldi, et "sinu [vabastamise] petitsioon on kogunud 100 000 allkirja", seejärel "et see on nüüd kogunud juba 300 000 allkirja" ning siis koguni pool miljonit. Ma kuulsin, et inimesed ronivad Downing Streeti väravate otsa.

Ma arvasin, et need inimesed eksivad, kes seda mulle ütlesid. Nad ajavad seda ilmselt segamini meie Vabaduse Päeva (Day of Freedom) demonstratsiooniga. Ma olin täielikus teadmatuses sellest, et see, mis vangla ees aset leidis, oli ülemaailmne VABASTAGE TOMMY (FREE TOMMY) liikumine.

Ma olin oma esimestel vanglas veedetud päevadel ohus, kuna mind hoiti koos moslemitest vangidega – kuid siis juhtus midagi. Mind viidi äkitselt mu kongist ja vanglatiivast ära ning eraldati turvalisse keskkonda. Ma usun nüüd, et see juhtus seetõttu, et Lord Pearson võttis minu turvalisuse küsimuses sõna. Tema tegu võis sisuliselt mu elu päästa.

Ma kuulsin seejärel, et protestid levisid üle maailma. Ma kuulsin, et sõna on võtnud poliitikud, politseinikud ja advokaadid. Ma olen kuulnud, et sõna on võtnud nii paljud inimesed, kes on aastaid kahelnud, kas seda teha. On hämmastav tunne kuulda, et 2030 tuhat inimest reisis sel nädalavahetusel Londonisse, et väljendada oma solidaarsust minuga. Ma olen rahva reaktsiooni poolt tõesti pahviks löödud. Ma tunnen ennast väga armastatuna! Armastatuna ja hinnatuna.

Ma saan iga päev kotitäie kirju ja e-kirju. Ma loen igaühte neist. Ma olen väga tänulik ning ma soovin tänada igaühte, kes on mind toetanud.

Ma mõistan kui keeruline on selliseid asju välja rääkida. Ma mõistan, et paljud oleksid sattunud sõprade poolt või isegi töö juures löögi alla, kui oleksid mind toetanud, mistõttu olen ma inimestele tõeliselt tänulik, et nad minuga seisavad.

Sõnavabadus ei tõeline, kui sellel on sotsiaalsed tagajärjed. Ma istun siin õnnelikuna – olen õnnelik, kuna minu kohtuotsus on andnud tagasilöögi valitseva süsteemi pihta. Olen õnnelik, et avalik reaktsioon on saatnud sõnumi oodatavatest tagajärgedest, kui mind selle kohtuotsuse järel mõrvatakse.

Ma olen kaua öelnud, et selles riigis saabub hetk, mida keegi täpselt ei tea, kuid mis muudab meie riigi suunda.

Olen selles sügavalt veendunud ning olen mõnda aega olnud kindel, et mind mõrvatakse islami vastu võitlemise eest. See on hirmutav mõte. Kuid mitte nii hirmutav kui mõte, et see ei muuda mitte midagi. Kuigi ma istun siin hetkel naeratades, uskumusega, et minu mõrv algataks revolutsiooni, seisan ma valjult naerdes, mis võib paista hullumeelsusena – kuid see teadmine pakub suurt rahuldust.

Ma olen alati öelnud, et ma ohverdaksin oma elu kasvõi hommepäev, kui see lõpetaks meie ilusa maa allutamise islamile. Meie lahing ei ole nii lihtne nagu lahing liha ja vere vastu, vaid me peame sõdima süsteemiga! Korrumpeerunud süsteemiga. Siin istumine annab mõtlemiseks väga palju aega. Me ei saa enam piirduda sisekaemusega. Me peame oma hääle ja liikumisega poliitikasse sisenema. Mul on nii palju plaane selle kohta, mida ma teha tahan, kui ma välja pääsen. Kuulda, et Geert Wilders sõitis Londonisse ja pidas siin kõne, on minu jaoks väga põnev.

Kui ma alustasin oma tööd aktivistina, siis oli mu silme ees Geert ja tema elumuutev otsus, mille ta langetas, kui hakkas islami vastu sõna võtma. Ta on olnud mulle inspiratsiooniks. Ma ei jõua loetleda kõiki neid inimesi, keda peaksin tänama, kuna neid on nii palju, kuid ma tean, et Alex Jones InfoWarsist juhiks hüüdu minu vabastamiseks. Ma armastan teda, ta ajab mind pööraselt naerma.

Gerard Batten UKIPist, Lord Perason, Raheem, Ezra, Katie Hopkins, minu nõbu Kevin Carroll, kes koheselt demonstratsiooniga liitus. Danny, kes seda organiseeris. DONALD TRUMP JUNIOR, kes säutsus. Ma oleksin ainuüksi selle tunnustuse eest rõõmuga 6 kuud kinni istunud.

See loetelu võiks jätkuda lõputult. Ma tänan teid korralikult, kui vabaks pääsen. On aga üks inimene, keda pean tänama, ja see on mu abikaasa!

Kui ma sain talle viimaks vanglast helistada, siis küsisin temalt: "On sul juba küllalt?" Ha-ha. Ma ei olnud suurepärane abikaasa, kuid ta on olnud mulle täiuslik naine ja hämmastav ema.

Ilma oma perekonnata ei tuleks ma lihtsalt kõige sellega toime.

Seega, Jenna, kui sa loed seda kirja internetis, siis tea, et MA ARMASTAN SIND ja IGATSEN SIND.

Ma tean, et mu sõbrad veel võtavad mu kallal selle imala jutu eest. Ha-ha.

Paljud ütlevad mulle, et ma annan neile lootust, kuid ma tahan, et te kõik teaksite, et teie reaktsioon, olgu selleks siis minu perekonna toetamine, õigusabikulude tasumine või isegi videote või säutsude jagamine, on andnud mulle lootust ja täiesti hindamatu tunde.

Palun vabandust oma käekirja pärast, kuid mu käsi veab mind alt. Ma kasutan siin oma aega, et teha kirjatööd ja viimistleda oma järgmist raamatut. Ma töötasin selle kallal juba enne seda kohtuotsust. Tööpealkiri: "Lahing Britannia pärast". Põhimõtteliselt soovin kaasajastada "Riigivaenlast" (Enemy of the State – Tommy esimene raamat) ning samuti tulevikku vaadata.

Seega soovin tänada Tema Majesteeti, et ta on andnud mulle aega üksi olemiseks ja selle kallal töötamiseks. On suurepärane teada, et kuni minu vabastamiseni on plaanis korraldada veel demonstratsioone. On suurepärane teada, et mind ei ole unustatud ning nende katsed minu vaigistamiseks ei tööta. Nüüd on käes esmaspäeva õhtu ja ma vaatasin just ARMASTUSE SAART (LOVE ISLAND). Ha-ha.

Minu naise number sisestati uuesti süsteemi, nii et ma olen täna oma lastega rääkinud, mistõttu olen ma vähem stressis ja rahulikum. Minu lapsed tulevad mind lähitulevikus külastama.

Tänan teid kõiki toetuse eest. Teie pahameeletorm ja reaktsioon tagavad minu turvalisuse. Palun teadke, kui inspireeritud ja tänulik ma olen. Ma loodan, et lord Pearson ja Gerard Batten käivad mind siin samuti külastamas ning poisid, kui te seda loete, siis paluge Geertil koos teiega Tema Majesteedi Hulli vanglast läbi astuda. Minu kaebused on vastu võetud, kaebus kohtuotsuse vastu, kaebus süüdimõistmise vastu ja kautsjonitaotlus.

Ning samuti tänud Pauline Hansonile ning tänud AFDle [Saksa partei Alternative für Deutschland – Alternatiiv Saksamaale] asüüli pakkumise eest.

Valitsev süsteem arvas, et sellega ongi lool lõpp. Selle asemel on aga rahvas just järgmise lehekülje keeranud, et jätkata järgmist peatükki.

Ma armastan ja tänan teid kõiki.

Vabandust, ema ja isa, kogu selle peavalu pärast, mida teile põhjustan. Ha-ha.

Aitäh, vaba maailm!

On teisipäev ja mind viiakse üle teise vanglasse, mistõttu mu lapsed ei näe mind sel nädalavahetusel.

 

Allikas: Briti poliitilise aktivisti Raheem Kassami Patreoni konto

Tõlkis Martin Vaher

Päisefoto: meeleavaldajad nõuavad Trafalgari väljakul Tommy Robinsoni vabastamist (Scanpix)

Milles seisneb Tommy Robinsoni süü?