"Ükski prohvet pole kuulus omal maal," kurdab Toomas Hendrik Ilves piibelliku paralleeliga oma saatuse üle. Foto: Scanpix

Eesti endine president Toomas Hendrik Ilves tõdeb usutluses väljaandele Lifehacker, et Eestis tema tööd ei hinnata ning Kreeka abipaketi ja kooseluseaduse läbisurumise pärast halvustatakse teda tänaseni. Ükski prohvet pole kuulus omal maal, tõmbab Ilves piibelliku paralleeli.

„Sama juhtus kooseluseadusega, kõigile mõeldud tsiviilpartnerlusega – lubamaks geipaaridel astuda abielu asemel tsiviilpartnerlusse. Ma tõukasin seda tagant – rääkisin, miks seda on vajalik ja hea teha. Tänase päevani halvustatakse mind selle eest," rääkis Ilves, kes on enda sõnul praeguse kummalise valitsuse ajal bête noire ehk vihatud persoon.

Endine president leiab, et Eestis tema tööd ei hinnata – ainult välismaal –, ja meenutab Jeesuse sõnu evangeeliumist: ükski prohvet pole kuulus omal maal.

Toomas Hendrik Ilves oli Eesti Vabariigi president aastatel 2006–2016.

Kooseluseaduse läbisurumise ajal manitses Ilves eestlasi sallivusele. „Sellisesse riiki ei kuulu rahulolu teiste tallamisest ja alavääristamisest. Eesti peab olema salliv ja liberaalne riik, kus austatakse põhiõigusi ja kõigi inimeste võrdsust seaduse ees," ütles ta 2014. aastal riigikogu istungjärku avades.

Kui rahva seas ebapopulaarne seadus 9. oktoobril 2014 poolikul kujul riigikogus vastu võeti, kuulutas Ilves selle aega viitmata välja.

Intervjuud Toomas Hendrik Ilvesega saab lugeda siit.

Uudise koostas Veiko Vihuri