"Tosinast piisab" ehk Tšehhi migrandimõõt sai täis. Foto: De Visu/Bigstockphoto.com

Siseministri sõnutsi ei ole Tšehhi valmis võtma vastu rohkem nn kvoodipagulasi, kui praeguse seisuga maale on lastud – kokku 12.

Nagu kinnitas Milan Chovanec, jäävad nad oma otsusele kindlaks isegi sanktsioonide puhul.

“Julgeolekukontrolli käigus on selgunud, et riik ei saa enam rohkem [migrante] vastu võtta,” ütles Chovanec ning nentis, et Euroopa Liidu kvootide alusel langeks neile osaks 1600 nn pagulast.

Minister selgitas, et kõnealuste inimeste kontrollimine on keerukas ning “migrandid ei ole nõus isegi kontrollimise ajal [Kreeka ja Itaalia laagrites] paigal püsima.”

“Me kontrollime neid põhjalikult ja üksikasjalikult, see protsess kestab mitmest nädalast kuni enam kui kahe kuuni,” ütles Chovanec. Kuid kuna Tšehhile eraldatud inimesed “ei olnud valmis isegi kontrollimise ajal paigal püsima, ei saanud me isegi nende usaldatavust välja selgitada.”

Minister rõhutas, et riik rohkem migrante vastu ei võta ning tunnistas, et ilmselt järgnevad Brüsseli sanktsioonid “võibolla mitme miljoni euro suurusjärgus.”

Sellisel juhul “on valitsuse ülesanne hinnata, kas asi on trahvi maksmist väärt või mitte. Minu hinnangul on. Me ei tohi lasta inimesi siia ilma neid kontrollimata.”

IRLi poliitik nõuab pagulaste vastuvõtmise ajutist peatamist