Foto: YouTube'i kuvatõmmis

Ühendriikide president Donald Trump teatas kolmapäeval, et ta kavatseb allkirjastada täidesaatva korralduse, mis tagab, et kõik lapsed, kes on pärast ebaõnnestunud abordikatset elusalt sündinud, saaksid vajalikku arstiabi, vahendab LifeSiteNews.

“Täna annan ma teada, et ma allkirjastan elusalt sündinuid puudutava täidesaatva korralduse, tagamaks, et kõik hinnalised beebid, kes on elusalt sündinud, saaksid olenemata nende olukorrast arstiabi, mida nad väärivad. See on meie püha moraalne kohustus,” teatas president Trump kolmapäevasel riiklikul katoliiklikul palvushommikueinel.

“Me suurendame ühtlasi vastsündinuid puudutava uurimistöö föderaalset rahastust, tagamaks, et igal lapsel oleks kõige parem võimalus edenemiseks ja kasvamiseks,” jätkas ta.

Trump: ma kaitsen alati püha õigust elule

Trump meenutas oma kõnes, et kasvas üles New Yorki Queensi linnaosas katoliku kiriku kõrval ning et ta nägi, kui palju uskumatut tööd katoliku kirik tegi nende kogukonna heaks: “Need on hämmastavad inimesed! Need on suurepärased inimesed!”

“Katoliku koolid annavad paljudele privileegideta lastele võimaluse realiseerida oma Jumala poolt antud potentsiaali,” jätkas Trump. “Igasuguse taustaga katoliiklased jagavad oma armastust Kristuse vastu kõige haavatanumatega, hoolitsedes vanurite, kodutute ja puudustkannatavate naabrite eest. Meie riik on tugev katoliiklaste ja kõigi usklike tõttu. Me usume perekonna rõõmu, vabaduse õnnistusse ja töö väärikusse ning igavest tõde, et iga sündinud ja sündimata laps on loodud Jumala püha palge järgi.”

“Ma kaitsen alati religiooni ja palve keskset rolli Ameerika ühiskonnas. Ja ma kaitsen alati püha õigust elule,” rõhutas Trump.

Trump väljendas oma tänu Ameerika katoliiklastele

Trump meenutas ühtlasi, et külastas koos oma abikaasa Melaniaga hiljuti Püha Johannes Paulus II-e pühamut. Tema sõnul oli paavstil väga sügav mõju nii Ühendriikidele kui ka kogu maailmale. “See oli uskumatu visiit,” ütles Trump.

Tsiteerides paavsti julgustas ta katoliiklasi, et Kristuse hea sõnum kiirgaks nende südamest ning et rahu, mida vaid Tema anda saab, oleks alati nende hinges.

“Me oleme väga tänulikud miljonitele katoliiklastele üle Ameerika, kes elavad nende ilusate sõnade kohaselt ning kes toovad maailma lootust ja rõõmu ja valgust ja armu,” lisas Trump.

Toimetas Martin Vaher