Trump: Euroopa õppigu Itaalialt piiripoliitikat

Donald Trump (paremal) toob Giuseppe Contet ülejäänud Euroopale eeskujuks. Foto: Scanpix

USA president Donald Trump kiitis Itaalia karmi immigratsioonipoliitikat ning kutsus teisi Euroopa riike sellest eeskuju võtma.

“Ma tean, et ta on võtnud piiri osas väga kindla seisukoha – millise on võtnud vähesed riigid – ning, ausalt öeldes, teeb ta minu arvates õigesti,” ütles Trump esmaspäevasel kohtumisel Valges Majas Itaalia peaministri Giuseppe Contega.

“Paljud Euroopa riigid peaksid tegema sedasama,” vahendab Trumpi Breitbart.

Samal ajal viitab Postimees Saksa ajalehele Die Welt, kelle arvates on sündimas “mitteametlik allianss, mille vastaseks on tandem Berliin-Pariis”.

Die Welt kirjeldas lugejaile Conte ja Trumpi “energilist ja tugevat käepigistust… mida saatis naeratus ja sügav pilk.”

Ajakirjanikele “paistis, nagu mehed oleks kinnitamas värskelt sõlmitud pakti. Kaamerad välkusid ja jäädvustasid olulise hetke ajalehtede ning ajalooraamatute jaoks.”

Nad kahtlustavad mehi “omavahelise leppe sõlmimises, mille eesmärgiks on Saksamaa mõjuvõimu vähendamine.”

Saksa ajakirjanike kahtlusi süvendavad mõlema liidri “venesõbralik poliitika, skeptilisus Euroopa sanktsioonide suhtes, vastumeelsus vabakaubandusele, rahvusvaheliste lepete kaotamine ning seismine karmi immigratsioonipoliitika eest”.

Austria asekantsler: Euroopa piirivalve on inimkaubandusega tegelev organisatsioon

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!