Obama oli saatmas koolilapsi "kuhu iganes". Foto: Sara D. Davis, AFP/Scanpix

Donald Trumpi administratsioon teatas läinud nädalal, et ei kavatse kaitsta Barack Obama administratsiooni poolt koolidele kehtestatud "sooüleste" tualettide, duširuumide ja riietusruumide kohustust.

Trumpi administratsioon ei vaidlusta kohtus tõkendit, mille kehtestas perverssele direktiivile Texase ringkonnakohtunik Reed O'Connor.

Mäletatavasti seiskas O'Connori otsus Obama algatuse rakendumise kõikides USA osariikides.

Nagu nentis ühenduse Family Research Council president Tony Perkins, on justiitsministeerium astunud "teretulnud esimese sammu."

"Me loodame, et Trumpi administratsioon võtab Obama edikti ametlikult tagasi, nii et vanematele ja koolidele jääb vabadus tagada iga õpilase privaatsus ja turvalisus," ütles Perkins.

Homolobi grupp Human Rights Report süüdistab tagasilöögis uut justiitsministrit Jeff Sessionsit.

"Olles olnud ametis alla 48 tunni, andis justiitsminister Jeff Sessions märku oma kavatsusest õõnestada sooüleste (ingl. k. transgender) õpilaste väärikust," ütles grupi president Chad Griffin ja teatas, et "president Trump peab jalamaid kurssi muutma ja andma justiitsministeeriumile juhised kaitsta sooüleseid õpilasi."

Ühe aktivisti sõnutsi hoiab minister Sessions ekstremistist kohtuniku poole Texasest.

"Ekstremistist" kohtunik viitas oma otsuses viisile, kuidas valitsus väänas sõna "sugu" ning üritas omistada sellele seksuaalse orientatsiooni ja nn identiteediga seonduvat tähendust. Ta toonitas, et nimetatud termin ei ole mitmetähenduslik.

"Ei ole võimalik vaidlustada tõsiasja, et sõna sugu tähendab lihtsalt ja selgelt bioloogilisi ja anatoomilisi erinevusi mees- ja naissoost õpilaste vahel, mis neile sündides kaasa on antud," ütles O'Connor.

Obama korraldus ähvardas pöörata täielikult pea peale elu USA koolides.