Barack Obama 2013. aastal palaval suvepäeval globaalsest soojenemisest kõnelemas. Foto: Scanpix

USA president Donald J. Trump on täitnud ühe oma peamistest valimislubadustest ning andnud teada, et Ühendriigid "lõpetavad täielikult mittesiduva Pariisi kokkuleppe rakendamise."

Nimetatud kokkuleppe eesmärk on vähendada globaalset süsinikdioksiidi heidete taset, kasutades selleks maksude abil jõustatud kvoote ning toetusi vaesematele maadele.

LifeSiteNewsi andmetel olid elupooldajad Pariisi leppele vastu juba seetõttu, et sellega pooldati aborti.

"Lepe sisaldab keelekasutust, mis on kujundatud abordi propageerimiseks," on selgitanud liikumine Voice of the Family.

Muuhulgas kutsub Pariisi lepe riike üles "edendama soolist võrdõiguslikkust" ning kasutab ÜRO dokumentides laialt levinud eufemisme homoseksuaalsuse ja abordi propageerimiseks.

Oma selgitustes keskendus president Trump majanduslikele põhjustele ning nentis, et Barack Obama eestvedamisel sündinud dokument seadis USA tööandjad ja töötajad "püsivalt ebasoodsasse olukorda" võrreldes Hiina, India ja teiste riikidega.

Paljude vaatlejate nagu TruNewsi ajakirjanike hinnangul on lepe olemuselt globaalne vara ümberjaotamise agenda (kuula alates 23:15).

Oma otsusega sattus Trump kohese rünnaku alla liberaalsete poliitikute ja globalistide nagu Obama, endise USA asepresidendi Al Gore'i ja teiste poolt.

Vatikan sai oma teadusakadeemia esindaja piiskop Marcelo Sanchez Sorondo sõnutsi Trumpi otsuse näol "lajatava kõrvakiilu" ning näeb selles "katastroofi kõigi jaoks."

Mitmed katoliku liidrid hindasid Marcelo hinnangu siiski "absurdseks ja silmakirjalikuks."

Olukorda analüüsides toob Briti ajaleht Daily Mail esile Obama välkkiire vasturünnaku ning tuletab lugejatele meelde, et lepe tegeleb "globaalse soojenemisega", millisest loosungist on avalikkuse ees nüüdseks loobutud udusema "kliimamuutuse" kasuks.

Kummaliste kommentaaride edetabelit saab soovi korral uurida siit. Näiteks ennustab endine Obama administratsiooni välisminister John Kerry nüüd Ameerika lastele astmat (ja võibolla juba sel suvel).

Ameerika jesuiitide ajakirjas America suudetakse kliimaleppest taganenud Trumpile panna süüks sõda sündimata laste vastu.

Samal ajal on Prantsuse president Emmanuel Macron pöördunud inglise keeles planeedi ohustatud elanike poole ning teeninud ära tiitli anti-Trump.

California reguleerib lehmade peeretamise