NATO. Foto: Flickr

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kutsus täna oma esimesel NATO tippkohtumisel allianssi tegema rohkemat terrorismi, migratsiooni ja Venemaa vastu, vahendab Postimees.

«NATO tulevik peab hõlmama suurt keskendumist terrorismile ja immigratsioonile, samuti Venemaast tulenevatele ohtudele ning NATO ida- ja lõunapiiridele,» ütles Trump.

Trump märkis, et NATO liikmed peavad suurendama oma kaitsekulutusi ning nad on USAle võlgu tohutuid summasid, mis "ei ole õiglane USA rahva ja maksumaksjate suhtes."

Oma jõuliselt terrorismi vastu suunatud sõnavõtus kutsus Trump NATO liikmeid olema "karmid, tugevad ja valvsad" terroristide suhtes, kes "tuleb välja ajada ning keda ei tohi enam iial tagasi lubada."

Kui Trump rõhutas Euroopa kohustusi oma elanike kaitsel ning eriti selle finantsilisi aspekte, võis mõningaid Euroopa liidreid näha itsitamas.

Peamiselt näis itsitamine ja sosistamine toimuvat Prantsuse peaministri Emmanuel Macroni ümber, kus teiste seas seisis ka Belgia peaminister Charles Michel.

Mõlemad viimatimainitud riigid, eriti aga Prantsusmaa on islamiterroriga püstihädas.

Macron on mäletatavasti maininud, et terrorismiga tuleb Prantslastel sisuliselt ära harjuda.

Vaata Trumpi täispikka kõnet siit:

Macroni valimislubadus: terrorism on meie argielu osa aastateks