USA presidebt Donald Trump (vasakul) ja Ungari peaminister Viktor Orbán NATO tippkohtumise ühispildil käesoleva aasta 25. mail Brüsselis. Foto: Scanpix

Hiljutisel kohtumisel Valges Majas Ungari suursaadiku László Szabóga kiitis Ameerika Ühendriikide president Donald Trump madjarimaa peaministrit Viktor Orbánit kui "tugevat ja julget isikut" ning kinnitas, et tema kutsumine ametlikule visiidile on üksnes aja küsimus.

Ühtlasi tõdeti kohtumisel, et Ungari-USA kahepoolsete suhete edasine edendamine on mõlema parimates huvides.

Orbán omakorda oli esimene Euroopa liider, kes mullu suvel Trumpile kui presidendikandidaadile toetust avaldas.

Nagu Orbán 2016. aasta juulis Rumeenias kõnet pidades rõhutas, "on [Trump] teinud mõned ettepanekud terrorismi peatamise kohta, mida mina eurooplasena poleks osanud paremini sõnastada – pidades silmas, mis Euroopa jaoks parim oleks."

Mäletatavasti pidi Orbán tookord tunnistama, et Trump "oleks Euroopa ja Ungari jaoks olemasolevatest valikutest (ehk Hillary Clintoniga võrreldes – toim) parem."

Trump lubas astuda samme sisserände tõkestamiseks piiritagustest terrorismipesadest ning ehitada USA-Mehhiko vahele kindel müür.

Sisserände tõkestamine on teatud määral teostunud, müüri pärast käib kongressiga mastaapne maadlemine. Prototüübi ehitus on siiski käivitunud.