Pilt: Piqsels

Ameerika Ühendriikide New Yorki osariigi ülemkohus mõistis Donald Trumpi perele kuuluva kinnisvaraettevõtte süüdi 17 erinevas süüteos. Samas Bidenite perekonna korruptsiooni varjatakse kõige kõrgemal jõustruktuuride ja ministeeriumite tasemel, kirjutab Karol Kallas.

Hea Uue Ilma (HUI) ehitajate ühine tunnus paistab olevat inimkonda alati saatnud tõde, et õiget usku moraalsed soerdid sõidavad lennukiga Egiptusesse kliimakonverentsi pidama ja vale religiooni järgijaid söödetakse sitikatega ning naelutatakse iga eksimuse eest kõrvupidi seina külge. Heal juhul.

Eesti: süvariiklik onupojapoliitika mõrvarlik rumalus

Eestis ei taha ükski prokurör uurida progressiusulise Reformierakonna liikmete küsitavaid poliitilisi ja rahalisi tehinguid, mõjuvõimuga kauplemisele osutavaid olukordi, onupojapoliitika kahtlusi ja juhtpoliitikute sõna kõige otsesemas mõttes inimesi tapvat rumalust – nagu seda kujutab endast "rohepööre". Covidi huntaga kaasnevad "meetmed", ohutute ravimitega ravi keelustamine ja kahtlaste geeniseerumitega vaipvaktsineerimine on tapnud ilmselt rohkem inimesi, kui Hiina Rahvavabriigi sõjalaborites valmis nikerdatud viirus ise.

Midagi siiski ühisparteiga ei juhtu, sest kartelliparteid, ametnikkond, justiitssüsteem ja muidu nomenklatuur on kõik "ühiselt" progressiusku ning usuvendasid ei kiusata.

Euroopa Liit: "õigusriigi põhimõtted" kõlbavad ainult konservatiivide kiusamiseks 

Euroopa Liidus võib päris mitmes riigis ilma vanemate nõusolekuta lapsed "soomuutmise" hormoonidega eluks ajaks invaliidiks muuta. "Vana" Euroopa sotsialistlikud valitsused võivad kõik aluslepingud ja nende peale kehtestatud normid kõigi karude kõikidesse pimedatesse kohadesse saata, kuid kui Poolas ja Ungaris juhtub olema võimul valet poliitilist karva partei, on hoobilt ohus "õigusriigi põhimõtted", "euroopalikud väärtused" ning "demokraatia". 

Isegi progressiusutunnistuse järele ülieeskujulikult käituva Rootsi libaliberaalid taheti (tahetakse?) viisakast seltskonnast välja visata, kuna päris palju rootslasi julges valida paremat ilmavaadet esindavaid Rootsi Demokraate. 

The Trump Organizationi "kuriteoks" on erisoodustusmaksude küsitav mitte tasumine    

New Yorki osariigi ülemkohus ei mõistnud süüdi Donald Trumpi, vaid kinnisvaraettevõtte Trump Organization. Süüteod, mis kannavad juriidilist nime "äritegevuse aruannete esimese astme võltsimine", paistavad olevat kui just mitte kõik, siis enamuses seotud maksudega ja valdkonnas, mida Eestis tuntakse erisoodustusmaksudena. Kinnisvarafirma juhtivtöötajad kasutasid ettevõtte autosid, kortereid ja kinni maksti telekanalite tellimused. Samuti jäid teatud juhtudel tasumata maksud rahaeraldiste pealt, mis paistavad jõulupreemiatena. 

Kõigi seitsmeteistkümne süüdimõistva otsuse eest saab maksimaalse karistusena määrata kokku kuni 1,62 miljonit dollarit, mis võrreldes ettevõtte miljarditesse ulatuva väärtusega pole väga suur summa. 

Trump kaebab otsuse edasi. Samuti kavatseb ta anda kohtusse ettevõtte endise rahajuhi Allen H. Weisselbergi, keda 45. USA president süüdistab maksupettuse korraldamises. Weisselbergi tunnistustel oli oluline osa Trumpi ettevõtte süüdi mõistmisel ja tasuks antud tunnistuste eest peab ta vangis olema ainult viis kuud.  

Hunter Bideni ja Bidenite klanni korruptsiooni ei taha keegi uurida

Nii nagu Eestis kardavad prokurörid Reformierakonda kui tuld, ei taha USAs keegi tegeleda demokraatide korruptsiooniga. President Joe Bideni poja Hunter Bideni ja venna Jim Bideni tehingute kohta on erinevad pangad esitanud vähemalt 150 kahtlaste tehingute teadet (Suspicious Activity Reports; SAR). Enamasti on SARid seotud rahapesu kahtlustega. 

Kui Trumpi puudutavale ametlikule teabele on Demokraatide juhitud Kongressil pea piiramatu ligipääs ja justiitsministeerium saatis Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) presidendi kodu puistama, siis viidatud 150st Hunteri SARist on Kongressile üle antud ainult 2 dokumenti ja 148 keeldub rahandusministeerium (Treasury) avalikustamast. 

Kui Joe täitis Barack Obama valitsuses asepresidendi ülesandeid, siis Hunter tegi oma isa ametisoleku ajal vähemalt 411 reisi 29 erinevasse riiki ja neist vähemalt 29 algasid Saint Andrews õhujõudude baasist, mis on presidendi- ja asepresidendi lennukite (Air Force One ja -Two) kodulennuväli. 

Hunter käis korduvalt isaga riigivisiitidel kaasas ja ohtralt dokumente osutab, et poeg võis kaubelda mõjuvõimuga. Joe Biden on ise avalikult tunnistanud, et ta ähvardas Ukraina abirahadest ilma jätta, kui riik ei lõpeta energiaettevõtte Burisma Holdings tegevuse uurimist, mille nõukogusse ilma igasuguse energeetikaalase oskusteabe ja kogemuseta Hunter kuulus. 

Samuti on teada, et Joe poeg sai Hiina Rahvavabariigi luureteenistustega seotud ärimeeste käest miljoneid dollareid ning Joe ise kohtus nii Ukraina kui Hiina ettevõtjatega, kellega Hunter oli majanduslikult seotud.

Juriidilisest aktivismist on saanud Hea Uue Ilma ehitamise tööriist

Eesti tänane valitsus on võimul tänu "kaporatuuri" riigipöördele, millega – ilmselt tagantjärele tõsiselt kahetsedes – Keskerakond "ülevalt" tulnud käskude peale kaasa läks. 

Riigikohus leiab, et funktsionaalne kirjaoskus on igand, põhiseadus ei kehti ja üleüldse on kõrgeim võim Eestis Euroopa Komisjoni ning Euroopa Kohtu käes. Põhiseadus ütleb, et Eestis kehtib Eesti kroon. Samuti seda, et valimised peavad olema ühetaolised, mida e- ja normaalsed valimised iga mõtleva inimese jaoks kuidagi ei ole. Põhiseaduses kirjutatakse, et vastu inimese tahtmist tema kallal raviprotseduure toime panna ei tohi, ometigi kehtis Eestis päris pikka aega vaktsiinitürannia ja -apartheid. 

Euroopa Liit ehitab föderaalriiki Euroopa Kohtu ja Inimõiguste kohtu kaudu. Euroopa Kohus tagab (+ suurema osa EL liikmesriikide kohtud), et Iustitia ei oleks mitte mingil juhul pime, vaid kõik kohtu poolt suurtele küsimustele antud vastused oleks eriti "õiget" usku. Tänaseid ideoloogilisi vastasseise tuleb vaadata ususõdade kontekstis – nii on kogu möll arusaadavam – ja neis pole ajalooliselt mitte midagi uut. Liikmesriikide kohtud täidavad progressiusu sõjakohtute ülesandeid ja Euroopa Kohus kõige tipus tagab, et hui-laste revolutsioon oleks permanentne.

Ameerika Ühendriikides on kogu justiitssüsteem ametlikult poliitiline. Nii prokurörid kui kohtunikud on poliitilised ja Trumpi kiusab demokraatide valitsus ning paduprogressiusklikud prokurörid ning demokraatidest kohtunikud. Maailmas pole ilmselt ainsamatki miljardiettevõtet – või üldse äri – mis oleks sada protsenti kõiki maksu- ja aruandluse reegleid täitnud. Maksuküsimustes vastab tõele vanade progressiusklike maksiim "näidake mulle inimest ja mina leian süüteo". Kurikuulus on olukord, kus Obama valitsus kasutas maksuametit (IRS) ära rahvaliikumise Occupy Wall Street ja selle tuules tärganud konservatiivse liikumise hävitamiseks.  

Kõiki toodud näiteid nimetatakse "justiitsaktivismiks". Nii nagu on hui-laste maailmas on olemas positiivne diskrimineerimine, võib ka justiitsaktivism olla nii negatiivne (Donald Trump, Peeter Helme, Marti Kuusik) kui positiivne (Hunter Biden, Keit Pentus Rosimannus, Kristen Michal). 

Justiitsaktivism algab JOKKist ja lõpeb HUIga. "Õige" poliitik võib oma kodumaa vaenulikule võimule maha müüa, toota laps-perverssusi, tõmmata äripartneritel naha üle kõrvade, ohjeldamatult valetada, ämma paljaks varastada ja kui kohus, ega justiitssüsteem selle kohta midagi ei arva, siis on kõik "õige". Kuigi iga normaalne inimene saab aru, et ei ole.

Hui-lased võivad sellises mitte-õigussüsteemis õilmitseda, kuid selline asi on loomuõiguse ja loodusseaduste vastu, suurendab ainult entroopiat ning lõpeb varem või hiljem mürtsuga. 

PS Hea Uus Ilm on väga vastik asi ja selle ehitajad esindavad puhast kurjust, mille tõttu on allakirjutanu arvates õigustatud akronüümi "HUI" kasutamine. Nii nagu sõna "transnoor" teeb noorte poiste munade või tüdrukute rindade maha lõikamise kadakasakslikult veetlevaks, toimib asjadele õigete nimede andmine ka vastupidi.