Foto: Hippopx

Ameerika Ühendriikide suuruselt viies päevaleht Los Angeles Times avaldas möödunud reedel arvamusloo, milles kutsuti üles “eirama üleskutseid ühtsusele agressiivselt kenade” president Donald Trumpi pooldajatega, keda võrreldi terroristidega, kes “on külalislahked ja pakuvad peavarju” ning “viisakate natsionaalsotsialistidega”. 

Essee autoriks on naisajakirjanik Virginia Hefferman, mis kannab pealkirja “Mida te saate peale hakata naabritest trumpistidega”. Autoril on mure, et Trumpi toetavad naabrid ajasid tema sissesõidutee ilma palumata lumest puhtaks ja tegid seda korralikult, vahendab Breitbart. 

Hefferman küsib: “Kuidas ma saan seista vastu üleskutsetele ühtsusele kui minu vastu pannakse toime nii agressiivseid kena olemise tegusid?” Ta kirjeldab oma arvamuses naabrite käitumist läbivalt [hingelise] “piinamisena”.

Autor võrdleb naabreid terroriorganisatsiooni Hezbollahiga. “Hezbollah, šiitlik islamistlik poliitiline partei, jagab samuti tasuta asju. Nad pakuvad peavarju ja on külalislahked, millega võidavad inimesed enda poole. Kuid nad nõuavad samas ka pühendumist nende vägivaldsele sunnide vastasele üritusele,” kirjutab vasakajakirjanik.

Arvaja meenutab ka ühte Prantsusmaa perekonda, kelle juures ta teismelisena peatus ja kes kirjeldasid 2. Maailmasõja ajal Prantsusmaad okupeerinud saksa sõdureid kui “väga viisakaid” inimesi. 

Los Angeles Timesi kolumnist jätkab oma kannatuste kirjeldamisega: “Kui keegi aitab sind kui sa oled hädas, siis on pea võimatu pidada neid maailma haiguseks.”

Hefferman osutab oma kenade naabrite süüle: “Minu naabrid toetasid meest, kes pea mõrvarlikult põlgas suuremat osa ameeriklasi. Tänu nende toetusele pääses ta ametisse.”

“Kuid ma ei saa [nende kena teo eest] anda oma naabritele absolutsiooni, see ei ole minu võimuses. Tasuta sissesõidutee puhtaks ajamine on muidugi kena, kuid see ei ole samas vääringus õigluse ja tõega,” jätkab progressistlik arvaja.

Lõpetuseks kutsub autor naabreid üles meeleparandusele, et need “tunnistaksid tõde Trumpi administratsiooni kohta ja mis veelgi tähtsam, annaksid endast kõik, et heastada [Trumpi] valitsuse tehtud kahjud.” 

Toimetas Karol Kallas