USA uus suursaadik Saksamaal Richard Allen Grenell (vasakul), tema "partner" Matt Lashey (paremal) ja Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier 8. mail Berliinis piltnikele poseerimas. Foto: Scanpix

USA uus suursaadik Saksamaal väljendas Breitbartile antud intervjuus vaimustust Euroopas puhuvate konservatiivsete tuulte üle ning kinnitas, et tahab kannustada omalt poolt kõnealuse liikumise liidreid.

"Kogu Euroopas on palju konservatiive, kes on minuga ühendust võtnud ning öelnud mulle, et nad kogevad parasjagu uue energia tulva," ütles Richard Grenell.

"Ma tahan kõigiti kannustada teisi konservatiive kõikjal Euroopas, teisi liidreid. Ma arvan, et tegemist on konservatiivse poliitika puhanguga, millel on haaret seetõttu, et vasakpoliitika on läbi kukkunud."

Suursaadiku sõnutsi seisab tal ees "palju tööd, aga ma arvan, et Donald Trumpi valimine on inimesi kannustanud, saatnud neile sõnumi, et nad lihtsalt ei tohi lubada poliitilisel klassil otsustada juba enne valimisi, kes võidab ja kes peaks kandideerima."

Saadik kõneles ka poliit- ja meedia-eliidi kitsast klikist ning nentis, "et see on väga võimas hetk, kui õnnestub minna mööda väga väikese elitaarse grupi mõttemallist, kes ütlevad sulle, et sul pole mingit šanssi võita või et sa ei võida iial, või nad hakkavad sind juba varakult mõnitama."

Ta toonitas, et võiduks vajalik strateegia on keskenduda konservatiivsetele küsimustele, mis parandavad tavaliste tööinimeste elu, kellest koosneb vaikiv enamus, kuna nood koonduvad kandidaatide taha, kes suudavad artikuleerida "järjepidevalt konservatiivseid" poliitikaid migratsiooni, maksukärbete ja bürokraatia vähendamise osas.

Samal ajal on Grenelli näol tegemist seni kõrgeimale positsioonile jõudnud avalikust homoseksuaalist USA ametnikuga vabariiklaste leeris.