Rachel Casey seina ääres ja Hillary Clintoni poolt palgatud provokaatorite munadest määrituna. Foto: Noah Berger, AP/Scanpix

Veritase videod sellest, kuidas Hillary Clintoni tiim on palganud inimesi Donald Trumpi kampaaniakoosolekutele vägivalda õhutama, kinnitasid San Joses munaderahe alla sattunud naise kahtlusi.

“Ma ei olnud tegelikult üllatunud, sest kui ma neid inimesi nägin, see oli jõuk,” ütles Rachel Casey (29) Breitbartile.

“Nad nägid just sellised välja, nagu oleks keegi neile seal olemise eest maksnud. Nad ei olnud normaalsete protestijate moodi. See oli grupp ja nad olid üsna noored,” kirjeldas Casey.

“Ma olin algusest peale [nii] mõelnud, kuna nägin Craigslisti reklaame, kus oli, et “Hei, me maksame sulle nii ja nii palju, kui sa lähed sinna koosolekule protestima”,” jätkas naine.

“Ja ma polnud üldse üllatunud ja siin on nüüd lihtsalt tõestus [selle kohta]… Ma usun, et neile maksti selle eest, et nad tuleksid Trumpi toetajaid ründama.”

Casey rääkis reporerile, et ei tundnud huvitaval kombel hirmu ning teadis kogu aeg, et ei tohi kallaletungijaid puutuda ega üritada nende käest metallist lipuvardaid ära haarata, sest “muidu oleksid järgnenud hoobid.”

Ta arvab, et tänu adrenaliinitulvale oli tal nägu naerul, “nagu ma pärast videotelt nägin.” Mida kinnitab ka alljärgnev klipp:

https://www.youtube.com/watch?v=EwXlW_rm0Rs

Kõnealust sündmust kajastas viitega The Wall Street Journalile ka Postimees.