USA demokraaide jaoks on Donald Trump ja islamistid ühesugused vaenalsed. Pildil sharia korra kehtestamist ja demokraatia kaotamist nõudev demonstratsioon Maldiividel 05.09.2014. Foto: Wikipedia

Progressiivne poliitiline vabaühendus kasutab president Donald Trumpi vastases kampaanias algselt ISIS-ega võitlemiseks ja maksumaksjate raha eest loodud infosõjatarkvara.

Ameerika Ühendriikide poliitikaelus on oluline koht nõndanimetatud poliitilistel tegevuskomiteedel (political action committee; PAC), mis oma vabast tahtest ja sõltumatult ajavad mõne partei või kandidaadi poliitilist asja. Vastu ees ootavaid Ameerika Ühendriikide presidendivalimisi on loodud demokraatide huvides tegutsev PAC, mis kasutab president Trumpi saatvate positiivsete sõnumite vastu maksumaksja raha eest loodud kunstteadvuse põhist tarkvara, mis algselt loodi Islamiriigi äärmuslastega infosõja pidamiseks, vahendab Daily Wire.

Esimesena on võetud sihikule, kuidas president Trump on saanud hakkama Ühendriikides Hiina viiruse pandeemia haldamisega ja PAC-i lõplikuks eesmärgiks on takistada tema tagasivalimist.

Defeat Disinfo (purusta väärinformatsioon) nimeline grupeering on oma nõunikuks palganud USA Armee erukindrali Stanley McChrystali.

Defeat Disinfo kasutab presidendi sotsiaalmeedias esitatud väidete kaardistamiseks kunstteadvuse ja ilmavõrguanalüüsi tööriistu. Grupeering vastustab selliseid sõnumeid tuvastades esmalt kõige populaarsemad kontranarratiivid ja üritab seejärel neid võimendada riigi 3,4 miljoni sotsiaalmeedia mõjutaja (influencers) kaudu. Suure jälgijaskonnaga mõjutajatele makstakse selle eest, et need asuksid Trumpi vastaste poolele.

Vaadates, kuhu Defeat Disinfo oma tegevusega on välja jõudnud, siis väidetakse grupeeringu kodulehel valeväiteid, nagu oleks Trump käskinud inimestel juua pesuainet ja süstida endale desinfitseerimisvahendit. Defeat Disinfot juhib Curtis Hougland, kes on kõnealuse infosõjatarkvara arendaja ja kelle tegevust rahastas USA kaitseministeeriumi arendusosakond DARPA.

Toimetas Karol Kallas