Protestijad eilsel meeleavaldusel plakatiga "Potsdam vaktsineerimiskohustuse vastu" Foto: Scanpix

Kogu Saksamaal tulid inimesed eile uuesti tänavatele, et protesteerida koroonapoliitika ja võimaliku vaktsineerimiskohustuse vastu, kirjutab Austria ringhääling (ORF).

Saksamaal on tekkinud tava tulla esmaspäeviti välja tänavatele protestimaks valitsuse koroona- ja vaktsineerimispoliitika vastu – nn esmaspäeva jalutuskäigud. 

Demonstratsioonid kulgesid suures osas rahulikult, nagu mitmete linnade politsei teatab. Bautzenis sai viga kolm politseinikku, ametnikke loobiti pudelite ja kividega. Sellest meeleavaldusest võttis osa politsei teatel ca 500 inimest, kelle seas oli ka grupp vägivaldseid huligaane ja inimesi paremäärmuslaste seast, vahendab ORF.

Suuremad meeleavaldused toimusid Rostockis, Schwerinis, Cottbusis, Potsdamis, Halles, Nürnbergis, Bambergis, Augsburgis ja Magdeburgis. Mecklenburg-Vorpommernis protesteeris umbes 15 000 inimest kahekümnes erinevas kohas, Thüringenis umbes 17 300. 

Ka Sachsen-Anhaltis ja Brandenburgis oli meeleavaldustest osavõtt arvukas. Rostockis kasutas politsei pisargaasi, kuna protestijad tahtsid politsei seatud tõketest läbi murda.

Toimetas René Allik