Foto: Bigstockphoto

Terviseamet planeerib uut koroonavaktsiini süstimise kampaaniat, neljanda doosi manustamine ei ole veel selge, vahendab ERR.

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul valmistub Eesti uueks võimalikuks koroonaviiruse puhanguks kolme stsenaariumiga. Maimetsa sõnul on rahvusvahelised organisatsioonid veendunud, et koroonaviirusest pole veel lahti saadud. 

Stsenaariumid näevad ette leebet, rasket ja uut pandeemiat. Leebe stsenaariumi korral piiranguid ei tule. Raske variandi korral, mil tervishoiusüsteemi satub löögi alla, tuleb rakendada ka piiranguid. Kolmanda stsenaariumi puhul on tegemist olukorraga, kus viiruseosakesed muteeruvad nii palju, et olemasolevad vaktsiinid ja läbipõdemine ei aita. 

"Täna me oleme kõik harjunud, et elu läheb edasi nagu tavaliselt ja tahaks, et see jääb ka sügisel ja talvel niimoodi," sõnas võimalikke ettevõtluspiiranguid kommenteerinud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Kristi Talving ja lisas et töö käib selle nimel, et tervishoiusüsteem oleks nii tugev, et piiranguid uuesti kehtestama ei peaks. 

Terviseamet planeerib ühtlasi uut vaktsineerimiskampaaniat, lisaks on pooleli ka läbirääkimised koroonaravimi soetamiseks. 

Toimetas René Allik