Georg Maier Foto: Scanpix

Saksamaa Tüüringi liidumaa sotsialistist siseminister Georg Maier väidab, et vaktsineerimisvabaduse pooldajad on viimase kahe aastaga väga radikaliseerunud ja seab nad ühele pulgale nii vasak- kui ka paremäärmuslastega, vahendab Spiegel.

Maieri sõnul on probleemiks koroonapiirangute tõrjumine, samuti ka pandeemiaga seotud vandenõuteooriate levitamine. Seetõttu soovib Tüüringi siseminister, et vaktsineerimisvabaduse pooldajatesse, keda ta nimetab koroonaeitajateks, tuleb rangemalt suhtuda. "Peame karmistama poliitilise organiseeritud kuritegevuse klassifikatsiooni, eriti seoses koroonaeitajatega," lausus Maier, kelle arvates on vaktsineerimisvabaduse pooldajad poliitiliselt motiveeritud ja neid õhutavad paljuski paremäärmuslased.

Saksa siseminister Nancy Fraeser ja põhiseaduskaitse juht Thomas Haldenwang esitlesid käesoleval nädalal eelmise aasta põhiseadusliku korra kaitse raportit. Möödunud aasta aprillist alates on põhiseadusliku korra kaitsel uus objekt. See kannab pealkirja "Demokraatiavaenulik ja/või julgeolekut ohustav riigi delegitimeerimine", milles käsitletakse osaliselt ka vaktsineerimisvabaduse pooldajaid, keda nimetatakse peatükis koroonaeitajateks.

Toimetas René Allik