Foto: Bigstockphoto

Twitteri paljastuste järjekordne osa räägib sellest, kuidas ravimiettevõte Pfizer üritas lämmatada arutelu ja varjata olulist teavet Covid-19 süstide teemal.

Esmaspäeval, 9. jaanuaril avaldatud paljastuste autor on ajakirjanik Alex Berenson.

Scott Gottlieb Foto: Brookings Institution/Flic

Twitteri töötajate e-kirjad näitavad, et Pfizeri direktorite nõukogu liige ja endine toidu ja ravimiameti (FDA) juht Scott Gottlieb tegi koostööd Valge Maja juures tegutseva lobistiga ning seda eesmärgil, et survestada Twitterit tsenseerima president Donald Trumpi valitsuse FDA juhi Brett Giroiri säutse.

Giroir kutsus Valget Maja üles, et inimesed, kellel on loomulik immuunsus, ei peaks koroonaviiruse vastast süsti tegema.

"Tänaseks on selge, et loomulik immuunsus Covid-19 vastu on ülimuslikult parem kui süstide oma ja seda VÄGA PALJU," säutsus Giroir. "Pole olemas mingit teaduslikku õigustust nõuda vaktsineerimise tõendeid, kui inimene on haiguse läbi põdenud. [CDC direktor ja president] peaksid jälgima seadust. Kui varasemat nakatumist ei ole, siis vaktsineerige ennast." 

Kui Gottlieb kirjeldatud säutsu nägi, kirjutas ta koheselt Twitteri lobistile ja Valge Maja kontaktisikule Todd O'Boyle'ile. Kirjas väitis Gottlieb, et Giroiri säuts on "söövitav" ja see võib hakata levima ning jõuda uudistesse.

O'Boyle ei maininud Gottliebi Pfizeri seoseid, kui ta saatis palve edasi Twitteri strateegilise vastuse meeskonnale ja palus endise FDA juhi poolt tehtud märkus üle vaadata. Twitteri meeskonna liige leidis kiiresti, et säuts ei riku ühtegi Twitteri reeglit.

Vaatamata sellele pani Twitter Giroiri säutsule siiski külge "eksitav" sildi ja piiras sotsiaalvõrgus selle levikut.

2022. aasta oktoobris väitis Gottlieb Twitteris ja uudistekanalile CNBC antud intervjuus, et ta ei ole kunagi püüdnud mRNA süstide teemalist arutelu lämmatada. 

Toimetas Karol Kallas