Skulptuur Telfordi linnapargis Foto: visitoruk.com

Ühendkuningriigi Telfordi linnas kannatas kolmekümne aasta jooksul rohkem kui tuhat last moslemimeeste vägistamisdžihaadi käes, selgub 12. juulil avalikustatud aruandest.

"[Laste] põhjuseta kannatusi ja isegi surmasid oleks saanud vältida, kui Lääne-Mercia politsei oleks täitnud oma kõige esmasemaid ülesandeid ja selliste kuritegeude teadete peale midagi ette võtnud," vahendab The Independent

Moslemiriikidest sisse rännanud meeste himu vägistada Ühendkuningriigis väikeseid valgest rassist tüdrukuid ja teatud juhtudel ka poisse, on rappinud Ühendkuningriigi sotsiaalset lõime pikki aastaid.

Kui Telfordi vägistamisdžihaadi uuring on iseenesest suhteliselt aus ja avameelne, annab tooni ikkagi poliitkorrektne sõnakasutus, mis kannatanute ja nende perekondade jaoks on äärmiselt solvav. Kui nii Telfordis ja mitmekümnes teises linnas läbi viidud vägistamisdžihaadi taga olid pea eranditult Pakistani päritolu islami usku mehed, nimetatakse seda pedofiilset usu- ja rahvusgruppi uuringus läbivalt "Aasia meesteks". Hardeep Singh kurjustab arvamusportaalis Spiked, et "moslemitest Pakistani päritolu meeste nimetamine antud juhul "aasialasteks" on sama nagu Hitleri Saksamaa koonduslaagrites inimesi põletanud töötajaid nimetada "eurooplasteks"".  

Uuringust selgub, et pakistanlastest moslemimehed said oma jõledusi korda saata, kuna politsei ei julgenud "rassistide" märgi külgesaamise ja "rassipingete õhutamise" hirmus lastevägistajate tegevust uurida, veel vähem neid karistada.

Uurimiskomitee, mida juhtis kohtunik Tom Crowther QC, kirjeldas laste kannatusi: "Ohvrid ja kannatanud rääkisid läbivalt uurimiskomiteele, kuidas täiskasvanud mehed nägid vaeva, et pälvida nende usaldus, mille nad hiljem halastamatult reetsid ja käitusid nendega kui seksuaalobjektide ning tarbekaupadega." 

"Korrakaitseametkondade tahtmatus kuritegusid uurida tegi kurjategijad järjest julgemaks ja seadis lapsed üha suuremasse ohtu," jätkas Crowther.

"Loendamatut arvu lapsi rünnati seksuaalselt ja vägistati. Neid alandati sihilikult. Neid jagati omavahel ja nendega kaubeldi. Lapsed kannatasid vägivalda ja laste perekondi sunniti vägivalla hirmus vaikima. Nad elasid hirmus ja selle hirmu tõttu on nende elud alatiseks muutunud."

Crowtheri sõnul said moslemimeestest vägistajad Telfordis oma jubedusi korda saata seepärast, et nii politsei kui kohalik omavalitsus, kuigi need olid toimuvast üksikasjaliselt teadlikud, ei võtnud midagi ette.

Laste kaebuseid ei võetud tõsiselt, põhjuseid otsiti perevägivallast, väidetavalt ei leitud vägistamiste kohta "adekvaatset tõendumaterjali" ja peljati, et "Aasia meeste" kuriteos süüdistamine sütitab rassipingeid.

Samuti peeti laste vägistamist laste vabatahtlikuks "prostitutsiooniks" ja "politsei sulges silmad ilmselgete kuritegude ees".

Uurimise käigus selgus, kuidas aastate kaupa pesti moslemimeeste poolt laste ajusid, kuidas need ostsid neile alkoholi ja suitsu, kuidas ähvardasid tapmisega, juhul kui lapsed tahtsid ahistamisest vabaks pääseda.

Moslemitest pakistani päritolu mehed, kellest paljud töötasid kas taksojuhtide või toidukulleritena, lähenesid tänaval noortele tütarlastele ja meelitasid neid hakkama nende "tüdruksõpradeks". Uuringus nimetatakse sellist käitumist seksuaalse ärakasutamise "armukese" meetodiks ("loverboy" method of sexual exploitation).

Lapsed tehti seejärel seksikaubaks ja neid müüdi ööklubide, restoranide ja kiirtoidukohtade tagaruumides. Lisaks on teada vähemalt ühe "vägistamismaja" olemasolu.

Suur hulk tunnistajaid väitis uurimiskomiteele, et pakistanlaste vägistamiskuritegusid ei uuritud, kuna see "oleks olnud poliitiliselt liiga ebakorrektne" ja kui keegi sellise kaebusega politseisse pöördus, siis "lõpetati kiirkorras selle uurimine". 

Crowtheri sõnul vaadeldi uuringus kuritegusid, mis pandi toime alates 1989. aastast, kuid tema sõnul rääkis ta ka kannatanutega, kelle kallal toime pandud seksuaalkuriteod leidsid aset 1970. aastatel.

Komitee juhi sõnul pole moslemimeeste vägistamiskuriteod "kuhugi kadunud" ja nende suhtes tuleb edaspidigi olla äärmiselt valvas.

1997. aastast tänaseni on Telfordi linnanõukogus olnud poliitiline kontroll konservatiivide käes ainult kolm aastat. Leiboristid – Eesti mõistes sotsiaaldemokraadid – on linnas valitsenud 1997.–2006. ja 2011. aastast tänaseni.

Toimetas Karol Kallas