Valitseva partei Fidesz ridadesse kuuluv Ungari eurosaadik Balázs Hidvéghi rääkis Objektiivile antud videointervjuus, et tema riigi valitsus ei häbene lähtuda tõelise demokraatia ja riikliku iseseisvuse ideaalidest, hoolimata pidevatest ja laiaulatuslikest rünnakutest, mida viiakse opositsiooni eestvedamisel ja libeaalse meedia abil ellu nii kodu- kui ka välismaal.

Varem Ungari parlamendi liikmeks olnud ning Fideszi avalike suhete juhina töötanud Hidvéghi sõnul ei ole ka Eesti meedias Ungari vastu esitatud süüdistustes (vt nt siit, siit ja siit) juba ammu midagi uut, sest need peegeldavad selgelt koordineeritud rahvusvahelist rünnakukampaaniat, mida iseloomustab kõikjal üks ja sama käekiri.

Konkreetsemalt lükkas Hidvéghi ümber terve rea väiteid, mida kajastas Postimees 26. mail avaldatud intervjuus teise Ungari eurosaadiku, liberaalist Katalin Csehiga tehtud intervjuus, mis kandis peakirja "Ungari eurosaadik: viirus paljastas Orbáni puudujäägid tervishoius, majanduses ja demokraatias".

Alates eelmise aasta kevadest Euroopa Parlamendi saadikuna töötava Hidvéghi sõnul on väga eksitavad Postimehe intervjuus tema kolleegi poolt esitatud väited, nagu oleks riigi meditsiinisüsteem ja majandus väga viletsas seisus või nagu surutaks riigis maha sõna- ja ajakirjandusvabadust.

"Tõsiasi, mis eristab Ungari meediamaastikku paljude teiste riikide meediamaastikust, seisneb selles, et meil on ei ole kõik väljaanded ühenäoliselt liberaalsed, vaid eksisteerib reaalselt vaadete paljusus. Paraku on see liberaalidele vastuvõetamatu, mistõttu nad maalivad tegelikkust moonutavat pilti, nagu puuduks Ungaris ajakirjandusvabadus," rääkis ta.

Hidvéghi sõnul rünnatakse Ungarit seetõttu, et riigi valitsus ei ole nõus alistuma ideoloogilisele diktatuurile – nägemusele, mille kohaselt peavad kõik riigid Euroopas võtma omaks ühe ja sama, nö vasakliberaalsele ideoloogilisele programmi –, mis paraku iseloomustab vabaduse, sallivuse ja mitmekesisuse ideaali reetnud liberaalide hoiakuid.

Ungari eurosaadiku sõnul võtab tema riigi valitsus demokraatia ja riikliku iseseisvuse ideaale tõsiselt, seistes selle eest, et poliitikat ellu viies lähtutaks rahva enamuse tahtest, mitte Euroopa Liidu bürokraatliku ladviku või kellegi teise ootustest.

Süüdistused, nagu oleks demokraatia ideaalist taganetud, on selgelt ümber lükatud läbi fakti, et valitsev partei Fidesz on ülekaalukalt võitnud kolmed järjestikused parlamendivalimised ning naudib jätkuvalt rahva usaldust ja toetust.

Intervjuu lõpus kinnitas Hidvéghi, et ta on hea meelega nõus andma ka Postimehele või teistele Eesti peavoolumeedia väljaannetele intervjuu, et selgitada Ungaris toimuvat riigi valitsuse perspektiivist nähtuna ja pakkuda seeläbi võimalus näha küsimust erinevatest vaatepunktidest.

Millest täpsemalt juttu tuli, seda kuulake intervjuust.