Euroopa Ühendriigid. Foto: Enrinipo/ Wikimedia Commons

Ungari peaministri Viktor Orbáni pressiesindaja Zoltán Kovácsi teatel on valitsus valmis võitluseks Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni "topeltstandardiga" ja plaaniga luua "Euroopa Ühendriigid".

Teatavasti lubas äsja Itaalia siseministri Matteo Salviniga kohtunud Orbán seista jõuliselt vastu tsentraliseeritud migratsioonipoliitika pealesurumisele Euroopa Liidu poolt.

Seejuures ründasid Orbán ja Salvini teravalt Macroni, keda süüdistasid oma maade vaatenurkade eiramises, kirjutab Daily Express.

Kovács kaitses BBC eetris mõlemat liidrit ning selgitas, et "oma oponenti tuleb nimepidi nimetada."

"Me oleme näinud, et monsieur Macron tõepoolest pooldab migratsiooni, rahvuslikul identiteedil mittepõhinevat Euroopat, Euroopa Ühendriike, millele me jõuliselt vastandume, sest see on vaenulik Euroopa rahvaste suhtes," ütles Kovács.

Ta süüdistas Prantsuse presidenti "topeltstandardites" eriti Kesk-Euroopa riikide suhtes, kes nõuavad Euroopa Liidult rangemat migratsioonipoliitikat.

"Mitte keegi pole iial leppinud kokku, et Euroopa Liidus on ühtne migratsioonipoliitika," rõhutas ta.

"Et te ei unustaks: kui keegi otsesõnu hülgab ja pühib teelt eest Kesk-Euroopa seisukohad illegaalse migratsiooni osas, siis pole see mitte üksnes ülekohtune ja ebaaus, vaid täielik topeltstandard. Ja seda me näeme Prantsusmaalt tulevat."

Ta lisas, et "suuremate [liikmes]riikide seas on Prantsusmaa oma hoiaku poolest illegaalse immigratsiooni suhtes kõige silmakirjalikum."

Macron "juhib Euroopa migratsiooni-meelseid jõudusid. Ta on nende osapoolte liider, kes toetavad sisserännet Euroopasse, ja teisel pool [rindejoont] oleme meie, kes tahavad illegaalse migratsiooni peatada."

Macron Davosis: Euroopa Liit tuleb reformida tänavu