Ungari inimesed arvavad ülekaalukalt, et lastele soo muutmise õpetamine ei ole tore. Foto: Piqsels

Koos pühapäevaste valimistega toimus Ungaris laste LGBT-propaganda eest kaitsmise referendum, mis paraku jäi aga rikutud sedelite tõttu alla seaduseks saamiseks nõutava 50 protsendi künnise. 

Rahvahääletusele pandi Ungari valitsuse poolt neli küsimust:

  1. Kas te pooldate suguliste hoiakute teemaliste tundide korraldamist alaealistele lastele ilma vanemate nõusolekuta?
  2. Kas te toetate soomuutmisprotseduuride reklaamimist alaealistele lastele?
  3. Kas te toetate piiranguteta sugulist läbikäimist kujutava meediasisu alaealistele tutvustamist, mis võib mõjutada nende arengut?
  4. Kas te pooldate sotsiaalse soo tundliku meediasisu esitamist lastele?

Kõigile neljale küsimusele antud kehtivad vastused näitasid, et rohkem kui üheksakümne protsendile referendumil hääletanud ungarlastest ei meeldi, kui nende lapsed satuvad homopropaganda mõjuvälja, vahendab uudisteportaal ReMix.

Ungari võttis eelmise aasta suvel laste kaitsmiseks "soomuutmise" ja homopropaganda eest vastu seaduseparanduse, mis tõi kaasa progressiusklike Euroopa Liidu poliitikute ning korporatiivse ajakirjanduse kriitikalaine. Süüdistuste ajel otsustas Viktor Orbáni valitsus korraldada viidatud teemal referendumi, mis toimus möödunud pühapäeval koos parlamendivalimistega.

Ungari 7,92 miljonist valijast esitas kehtiva vastustega sedeli ainult 44,46 protsenti, mis tähendab, et referendumi tulemustel pole siduvat kaalu. Kehtivate sedelitega vastanutest andis kõigile neljale küsimusele eitava vastuse 92 kuni 96 protsenti osalenutest.

Ungari soovi lapsi soomuutmise ja homopropaganda eest kaitsta mõistis 2021. aasta 22. juuni avalduses hukka 13 Euroopa Liikmesriigi hulgas ka Eesti Jüri Ratase ja Kaja Kallase progressiusklik valitsus.

Toimetas Karol Kallas