Ungari parlamendi hoone Budapestis. Foto: Veiko Vihuri

Ungari valitsus on esitanud parlamendile ettepaneku muuta põhiseadust, et tugevdada loomulikku perekonda ja anda lastele võimalus kasvada kooskõlas Ungari kristliku kultuuri põhimõtetega. Samuti kaitseks eelnõu laste õigust nende sünnipärasele sooidentiteedile. Liberaalne meedia nimetab seda aga rünnakuks seksuaalvähemuste vastu.

Eelnõu esitanud justiitsministri Judit Varga sõnul "peab põhiseadus garanteerima, et lapsed saaksid kasvada vastavalt Ungari kristliku kultuuri põhimõtetele." Ta lisas, et perekonna aluseks on abielu, kus naine on ema ja mees on isa.

Eelnõu kohaselt kaitstakse Ungari laste õigust sellele sooidentiteedile, millega nad sündinud on. Eesti Rahvusringhäälingu sõnul on selle näol aga tegemist järjekordse Ungari valitsuse kampaaniaga, mis on suunatud transsooliste vastu.

ERRi uudise pealkirjaks on "Ungari valitsus tahab põhiseaduses suurendada kristlike soorollide tähtsust", justkui oleksid olemas mingisugused "kristlikud soorollid".

Samuti märgib ERR, et 2022. aasta valimiste lähenedes on aina enam kuulda LGBT-vastast retoorikat ning et kohalik LGBT kogukond on aina enam mures, et poliitiline surve nende vastu üha suureneb. Näiteks keelati maikuus riigis seaduslik soovahetus, mis tegi transsoolistele võimatuks oma sugu ja nime ametlikes dokumentides oma sooidentiteedile vastavaks muuta.

Toimetas Martin Vaher