Teisipäeval toimunud Konservatiivsel Konverentsil avasõnad öelnud välisminister Urmas Reinsalu toonitas Objektiivile antud lühiintervjuus, et konservatiivse maailmavaate juures on olulised väärtused, mille üle tuleb moraali kategooriates ka debatti pidada.

Reinsalu arvates on konservatiivses maailmavaates olulised väärtused, millesse tuleb uskuda ja millest tuleb rääkida. Ministri sõnul näitasid kevadised riigikogu valimised, et inimesed on väärtuste nimel valmis koonduma, mistõttu võib uskuda, et konservatiivne vaade võiks tuleviku Eestis olla senisest kandvam.

"Konservatiivne maailmavaade on kantud väärtustest, mitte huvidest. Ja need väärtused rajanevad sellel, et usutakse, et igas inimeses on võitlus hea ja kurja vahel – sellel et peetakse lugu oma rahvast ja peetakse oluliseks oma rahva kestmist, peetakse oluliseks ka perekonda ja traditsioone, austatakse oma juuri ja inimese vabadust ka ühiskonnana oma tulevikku korraldada," selgitas ta.

Kõige olulisemaks tegevuseks peab Reinsalu väärtuspõhist debatti.

„Ma usun, et äärmiselt oluline on pidada avameelset väärtuspõhist debatti. Selles mõttes selline konverents siin, väärtuspõhised probleemipüstitused, mis püüavad vastata küsimustele „kes me oleme?" ja „mida me usume?", „mis teeb meist inimese?", ma arvan, et see debatt moraali kategoorias on kõige olulisem ja see võimaldab meil ka edasi liikuda," toonitas isamaalasest välisminister.

Toimetas Oto Tuul