EELK peapiiskop Urmas Viilma. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

EELK peapiiskopi Urmas Viilma sõnul on ühiskonda lõhestavast, inimesi üksteisele vastandavast ja abielu tähendust hägustavast kooseluseadusest saanud nüüdseks kõigest valuuta, millega kaubeldakse erakondade tagatubades.

“Kooseluseadusega toimuv on olnud algusest peale üks pikk häbilugu. Selle seadusega ja nüüd ka rakendussätetega ühele poole saamiseks on lõputult vigurdatud ja trikitatud,” kirjutab Urmas Viilma oma Facebooki-lehel.

“Kooseluseadus, mille vastuvõtmise hinnaks on juba olnud abielu tähenduse hägustamine, terve ühiskonna lõhestamine ja inimeste üksteisele vastandamine, on tegelikult muutunud rakendussätete jõustamise käigus kõigest valuutaks, millega ostetakse ja müüakse erakondade juhtide vahel tagatubades kokku lepitud “kaupa”,” nendib Viilma.

“Mulle tundub, et sulased on viinamäele jõudes unustanud oma isanda, kes neid on palganud ja asunud ise isandana viinamäge valitsema ja saagi jagamise üle kauplema. Andku Jumal mulle andeks minu valjud sõnad, kui eksin!” viitab Viilma Piiblist tuntud Jeesuse tähendamissõnale.