Elupooldav Iirimaa on Ühinenud Rahvaste Organisatsioonile pinnuks silmas. Foto: Catrin81/Bigstockphoto.com

Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) võttis sihikule Iirimaa põhiseaduse 8. paranduse, millega on tagatud sündimata laste kaitse tapmise eest abordi läbi.

ÜRO naiste diskrimineerimise kõigi vormide likvideerimise konventsiooni (Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination Against Women, CEDAW) poolt rahvusvahelisele naistepäevale rihitud süüdistuse kohaselt rikub iirlaste kaheksas parandus naiste inimõigusi, kuna "piirab liigselt ligipääsu abordile."

Iirimaa vastu oma põhiseaduse kaheksas parandus (aastast 1983) tagab "sündimata laste õiguse elule ning, austades ühtlasi emade võrdset õigust elule, garanteerib selle õiguse austamise ja kaitse."

ÜRO komisjon nõuab, et Iiri seadusele "lisataks abordile ligipääsu osas muudatusi," vahendab Breitbart.

Iiri elupooldava kampaania esindaja Cora Sherlock ütles, et komisjon rikub omaenda hartat, mille eesmärgiks on diskrimineerimise kaotamine.

Ta selgitas, et abort on "ülim diskrimineerimise vorm, kuna võtab sihikule kõige kaitsetumad ühiskonna liikmed, nimelt sündimata lapsed."

Ta toonitas samuti, et Iiri kodanikel on õigus ÜRO survet eirata, kuna CEDAW "ei oma meelevalda otsustamaks, kes võib elada ja kes peab surema."